Şehit Onur Yeşil İlköğretim Okulu Odunpazarı Eskişehir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 13 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Şehit Onur Yeşil İlköğretim Okulu Odunpazarı Eskişehir konusu Şehit Onur Yeşil İlköğretim Okulu Hakkında - Şehit Onur Yeşil İlköğretim Okulu Tanıtım - Şehit Onur Yeşil İlköğretim Okulu Resimleri - Şehit Onur Yeşil İlköğretim Okulu İletişim

Şehit Onur Yeşil İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz Eskişehir Odunpazarı İlçesi 75. Yıl Mahallesi (Sultandere Konutlarında)'dır. Hacı Feride Koruyucu İlköğretim Okulu ve Metin Sönmez İlköğretim Okulunun artan öğrenci sayısını karşılayamaz duruma gelmesi nedeniyle mahallede 3. İlköğretim okulu olarak 2007 yılında yapımına başlanıp 2008 yılında hizmete girmiş; 2009-2010 Eğitim-Öğretim Yılında da eğitim-öğretime başlanmıştır. Okul binası bakanlığımızın 24 derslikli İlköğretim Okulu Tip projesine uygun 4429 metrekarelik bahçe alanına 1481 metrekarelik tek bina olarak yapılmıştır. Hizmete girdiği yılda da Seyitgazi ilçesi Arslanbeyli köyünden olup Hakkari Çukurca'da görev yaparken 2005 yılında Şehit olan Astsubay Çavuş Onur YEŞİL'in adı okulumuza verilmiştir.

Eğitim-öğretim için gerekli olan tüm olanaklar düşünülerek yapılan okul binamızda 24 dersliğin yanında ; 2 Fen Bilgisi Laboratuvarı, 2 Bilişim Teknolojileri sınıfı (henüz kurulmadı), 1 rehberlik odası,1 revir odası, 1 spor salonu, 1 müzik odası, sığınak, 1 idari işler odası, 3 adet yönetici odası, toplantı salonu, kantin, kütüphane, 1 eğitim araçları odası, öğretmenler odası, 1 müzik odası, 1 resim odası ve 2 adet depo olmak üzere çok sayıda bölüm mevcut olup bu bölümler olanaklar dahilinde zaman içinde kullanıma açılacaktır. Ayrıca okul bahçesi oldukça geniş bir yeşil alana sahip olup bahçede bir basketbol sahası da mevcuttur. Okulumuz doğalgazla çalışan kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Bilişim Teknolojileri Sınıfı henüz kurulmamış olsa da ADSL Internet bağlantısı vardır.

2009-2010 eğitim-öğretim yılında 2 adet anasınıfı ve 3 adet birinci sınıf açılmıştır. Ayrıca okulumuzun kayıt alanında bulunup diğer okullarda fazla durumdaki öğrencilerin nakledilmesiyle birer şube 2,3,4,5 ,6 ve ikişer şube 7 ve 8. sınıfı da açılmış olup toplam 14 şubede (anasınıfı dahil) eğitim-öğretim yapılmaktadır. Öğrenci sayısı ise ana sınıfları dahil 108'i kız öğrenci, 107'si de erkek öğrenci olmak üzere toplam 215'dir.

Okulumuzda 1 Müdür ve 1 Müdür Yardımcısı ile birlikte, 2 Okul Öncesi Öğretmeni, 7 Sınıf Öğretmeni, 1 Matematik Öğretmeni, 1 Türkçe Öğretmeni, 1 Fen ve Teknoloji Öğretmeni, 1 İngilizce Öğretmeni, 1 Görsel Sanatlar Öğretmeni, 1 Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmeni, 1 Memur ve 1 Hizmetli olmak üzere toplam 19 personel görev yapmaktadır.

Şehit Onur Yeşil İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Odunpazarı
    Okulun Telefonu: 2222182544
    Okulun Faksı: 2222181488
    Okulun Adresi: 75.Yıl Mahallesi (Sultandere Mevkii) Uğur Mumcu Caddesi NO:150 Odunpazarı Eskişehir
    Okulun Web Adresi:
    http://onuryesil.meb.k12.tr
    Okulun E-Posta Adresi: 970800@meb.k12.tr
    Okulun Müdürü: Ebru TÜRKANIK
    Okulun Ulaşım Bilgileri: Okulumuza 44 numaralı otobüsler ve yine 44 numaralı dolmuşlarla 30-40 dakika arasında ulaşılabilmektedir. *Kırmızı 44 numaralı otobüs, O.G.Ün. Tıp Fakültesi-Odunpazarı-Gökmeydan ve Çevreyolu güzergahından okulumuzun önüne kadar gelmektedir. *Mavi 44 numaralı otobüs, Tepebaşı-Muttalip Cad.-Çevreyolu güzergahından okulumuzun önüne kadar gelmektedir. *Siyah 44 numaralı otobüs ise Otogardan hareket ederek Çevreyolu üzerinden okulumuzun önüne kadar gelmektedir. *44 numaralı dolmuşlar da Yunus Emre Halk Çarşısının önünden kalkarak; Ziyapaşa-Yunuskent-Çevreyolu güzergahından 75. Yıl Mahallesine ulaşmaktadır.
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok
    Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Şehit Onur Yeşil İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş