Şahinefendi İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 4 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Şahinefendi İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp konusu Şahinefendi İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Hakkında - Şahinefendi İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Tanıtım - Şahinefendi İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp İletişim - Şahinefendi İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Resimleri - Şahinefendi İlköğretim Okulu

Okul, 1932 yılında yapılan üç derslik ve bir öğretmenle eğitim-öğretime başlamıştır. 1932 yılında yapılan okul binası zamanla yıpranmış ve ihtiyaca cevap veremez hale gelmiştir. 1970 yılında emekli polis memuru Mehmet Emin İNAN, 3000 metrekare arsasını milli eğitime bağışlamış ve 1982 yılında şu anki okul binasının yapımına başlanmıştır. Devlet – vatandaş iş birliği ile 1983 yılı kasım ayında tamamlanan okul, dönemin Nevşehir valisi tarafından hizmete açılmıştır. Bahçe alanı 2100 metrekaredir. 4 sınıf, 1 müdür odası, 1 öğretmen odası, 1 araç gereç odası, ikisi kız, ikisi erkek olmak üzere 4 tuvalet bulunmaktadır. Okul, kalorifer sistemiyle ısınmaktadır. Zemin katında her biri 100′er metrekarelik 3 deposu mevcuttur. 1932′de yapılan öğretmen lojmanı kullanılmaz hale geldiğinden, 2005 yılında yapılan tadilatla iki adet lojman eklenmiştir. Okul, 2007-2008 eğitim öğretim yılında 1 müdür yetkili, 2 sınıf öğretmeni, 1 anasınıfı öğretmeni ve 79 öğrencisi ile eğitim öğretime devam etmektedir.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: ŞAHİNEFENDİ İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: ŞAHİNEFENDİ KÖYÜ ÜRGÜP
    Telefon Numarası: 3843615002
    kaynak :webrehberi.biz

Bu Sayfayı Paylaş