İzmirli İş Kadınlarından Nusaybin'e yardım

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Siraç tarafından 29 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    İzmirli İş Kadınlarından Nusaybin'e yardım konusu İzmirli İş Kadınları Derneği (İZİKAD) Mardin’in Nusaybin ilçesinde hizmet veren Misak-ı Milli İlköğretim Okuluna yardımda bulundu. Misak-ı Milli İlköğretim Okulu Anasınıfı öğrencilerinin yaptığı resimleri, Okul Müdürleri Abdussamed Tayfur ve Öğretmenleri Pınar Şentürk aracılığıyla İnternet ortamında satışa sundu.

İZİKAD üyesi Hale Daşman’ın resimleri fark etmesiyle, resimler açık artırmayla İZİKAD üyeleri tarafından satın alındı.

Öğrencilere, ayakkabı başta olmak üzere muhtelif giyim ve kırtasiye yardımı ile birlikte 2 adet Split klima ve anasınıflarına su sebili yardımı yapan İZİKAD’A Nusaybinli öğrenciler teşekkür etti.

Minik öğrencilerin yaptığı resimlerin dernek üyeleri tarafından açık artırmayla satın alındığını belirten Anasınıfı Öğretmeni Pınar Şentürk, projenin kendilerinde büyük bir heyecan uyandırdığını, böyle bir projede olmaktan mutlu olduğunu söyledi.

Yapılan yardımların anasınıfı için büyük önem arz ettiğini belirten Okul Müdürü Abdurrahman Kök ise, anasınıflara gelişleri özendirip eğitime büyük katkı sağlayan İZİKAD üyelerine yaptıkları çalışmalarından dolayı teşekkürlerini bildirdiğini ifade etti.

Okul yönetimi, kendilerine yardım eden İZİKAD üyelerine teşekkür belgesi göndereceği açıklandı. / Mehmet Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

Kaynak

Bu Sayfayı Paylaş