İzmir - Foça - Reha Midilli Anadolu Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 14 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    İzmir - Foça - Reha Midilli Anadolu Lisesi konusu İzmir - Foça - Reha Midilli Anadolu Lisesi

Reha Midilli Anadolu Lisesi 18 Eylul 2005 tarihinde egitim ordusunda sarsılmaz bir kale olarak egitim neferleri ile birlikte egitim-ogretime baslamıstır. Ancak okulumuz kendi binası olmadıgı icin Cemil Midilli Lisesi bunyesinde iki sube ve 58 ogrenci ile 2005-2006 Egitim-Ogretim yılını tamamlamıstır.

18 Kasım 2005 tarihinde okul binasının temel atma toreni yapılmıs bu torenle Foca’nın en guzel yerinde bir umut fidanının tohumu atılmıstır.

Atılan bu tohumun bir an once buyumesi icin Foça’lı hayırsever Sayın Reha Midilli elinden gelen her seyi yapmıstır. Reha Midilli’nin bu olaganustu cabasıyla binamız 2006-2007 egitim-ogretim yılında bir cok eksigi olmasına ragmen 113 ogrenci ve 6 sube ile egitimogretimebaşlamıstır.

Okulumuz 22 Subat 2007 tarihinde Sayın Valimiz Oguz Kaan Koksal tarafından resmen acılmıstır.

Okulumuz Foca’nın ilk ve tek Anadolu lisesi olma ozelligi tasımaktadır. Ogrencilerimizin bir kısmı Menemen ve Aliaga’dan gelmektedir. Bu yuzden okulumuz sadece Foca’nın degil cevre ilcelerin de umut fidanıdır.

Okul Telefon Numarası : 0- 2 3 2 - 8 1 2 6 1 0 0
    Okul Fax Numarası : 0- 2 3 2 - 8 1 2 6 1 0 0

Bu Sayfayı Paylaş