İtfaiyeyi arayıp saati soruyorlar

'Fıkra & Komik Yazılar' forumunda NeslisH tarafından 14 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

1. NeslisH

NeslisH Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    İtfaiyeyi arayıp saati soruyorlar konusu İtfaiyeyi arayıp saati soruyorlar

16 Şubat 2008Taner ORAL/KONYA, (DHA)KONYA Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi yetkilileri, yangınlara en kısa sürede yetişebilmek için her önlemi aldıklarını, ancak yangın ihbar telefonunun gereksiz yere meşgul edilmesinden şikayetçi olduklarını söyledi.

İtfaiye Daire Başkanlığı Aydınlık Grubu, kent merkezinde çıkan yangınlara ihbardan sonraki 20 saniyede hazırlanarak, en geç 5 dakikada olay yerine ulaşıldığını açıkladı. Nöbetçi amirin, telsiz ve cep telefonu ile bölge haritasından yönlendirdiği itfaiye ekibinin, zamanla yarışarak bir çok olayı önlemede etkin rol oynadığını söyleyen yetkililer, 2007 yılı içerisinde toplam bin 547 yangınla müdahale edildiğini anlattı.

‘Alo 110’ yangın hattında ihbar bekleyen grup amirleri, vatandaşların asılsız ihbarlarda bulunduğundan şikayetçi olduklarını belirterek, “Yangın ihbar hattını arayıp, saati soruyorlar. Bu sırada yangın çıksa, arayan kişi hattı meşgul bulacak. Biz yangın ihbarı almak için nöbetteyiz. Zaman zaman vatandaşlar bizleri meşgul ederek, ‘Numaram düşüyormu?’, ‘Orası neresi ?’, ‘Sesim geliyor mu ?’ şeklinde konuşmalarla karışlaşıyoruz” dedi.

İŞTE BİR TELEFON KONUŞMASI

Konya'da ‘Alo 110’ Yangın İhbar Hattını arayan iki kişi ile görevlinin telefon konuşma kayıtları:
    Görevli: Alo itfaiye
    Arayan kişi: Ağabey saat kaç?
    Görevli: Saat 3
    Arayan kişi: Sağol ağabey.

----

Görevli: Alo itfaiye.
    Arayan kişi: Ağabey iyi akşamlar.
    Görevli: İyi akşamlar.
    Arayan kişi: Ağabey bir şey söylemek istiyorum. Yanlış anlama. Şaka maka yapmıyorum. Benim numaram görünüyor mu?
    Görevli: Evet
    Arayan kişi: Telefon numaramı unuttum sizden öğrenebilir miyim?
    Görevli: 0 ... .......

2. UquR

UquR Üye

Allah akıl fikir versin...

Bu Sayfayı Paylaş