İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi konusu İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi

Fakülte Tarihçesi

Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi 04 Aralık 2004 günlü ve 25660 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak kurulmuştur.

Fakülte’miz,

* Türk Tekstil ve Konfeksiyon İmalat Teknolojilerini geliştirmek,
    * Yeni ürünler tasarlayarak uluslararası pazarlarda yeni olanaklar sağlamak ve moda-marka oluşumuna katkıda bulunmak,
    * İhracatta, tekstil teknolojisine vakıf, pazarlama işlemini yürütecek vasıflı insan gücü yetiştirmek

hedeflerine ulaşmak üzere Tekstil Mühendisliği, Moda Tasarımı, Tekstil Geliştirme ve Pazarlama Bölümü olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır.

Fakülte Vizyonu

Tekstil teknolojileri ve tasarımının tüm alanlarında çağdaş, bilimsel, teknolojik ve yenilikçi araştırmalar yaparak toplumun hizmetine sunan ve faaliyet gösterdiği alanlarda tercih edilen eğitim kurumu olmak.

Fakülte Misyonu

Çağdaş ve yaratıcı araştırma, eğitim ve öğretim tekniklerini uluslararası düzeyde kullanarak eğitim, öğretim ve araştırma olanağı sunmak; yenilikleri izleyen, üreten, yaratıcı, çağdaş, çevreye duyarlı, takım çalışmasına yatkın, etik bilince sahip, sanayinin, toplumun, bilim ve teknolojinin hizmetinde yer alacak, sürekli eğitim bilincine sahip tekstil mühendisleri, moda tasarımcıları ve tekstil pazarlamacıları yetiştirmek, Tekstil teknolojileri ve tasarımı alanında uluslararası düzeyde yaptığı araştırmalarla ulusal kalkınmayı atılıma dönüştürecek çalışmaları gerçekleştirmek ve bu amaca yönelik önder ve yaratıcı kadroları oluşturmak, desteklemek ve bunun için gerekli alt yapıyı hazırlamak ve sürdürmektir.

Yönetim Birimi

Dekan

Prof.Dr.Emel ÖNDER
    Dekan Yardımcıları

Doç.Dr.Ömer Berk BERKALP
    Doç.Dr.Telem G. SADIKOĞLU
    Fakülte Senatörü

Prof.Dr.Fatma KALAOĞLU
    Fakülte Kurulu

Prof.Dr.Emel ÖNDER (Dekan)
    Prof.Dr.Cevza CANDAN
    Prof.Dr.Fatma KALAOĞLU (Senatör)