İsveç'de Ücretsiz Lisans ve Master Eğitimi

'Yurtdışında Yaşam ve Eğitim' forumunda Siraç tarafından 19 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    İsveç'de Ücretsiz Lisans ve Master Eğitimi konusu İsveç Avrupa’nın kuzeyinde bulunan, yenilikçi ve yaratıcı gücüyle ün kazanmış güvenli ve modern bir ülke Dünyanın sayılı markaları arasında yer alan Volvo, Ikea, Ericsson, H&M, SAAB, İsveç’te doğmuş

İsveç’de lisans ve master seviyesinde akademik eğitim programları için İsveç Hükümeti fon sağladığından eğitim, bütün öğrenciler için ücretsiz Diğer taraftan öğrencilerin diğer yaşam giderleri ve konaklama masrafları için aylık 800 Euro civarında bütçe ayırması gerekiyor

Jönköping İsveç’in güneyinde toplam nüfusun yüzde 80’inin yaşadığı bölgenin ortasında yer alıyor 125000 nüfusu ile ülkenin 10’uncu büyük şehri olan Jönköping, ülkenin 2’nci büyük gölü olan Vattern gölünün güneyinde bulunuyor

Jönköping Uluslararası İşletme Okulu (JIBS), Avrupa’nın en iyi uluslararası ticaret okullarından biri 1994 yılında kurulan, 2000 öğrencinin eğitim aldığı okuldaki her üç öğrenciden birini 50’den fazla ülkeden gelen uluslarası öğrenciler oluşturuyor

JIBS’daki program ve dereceler mezunlarını gerek İsveç gerek İsveç dışındaki kariyerlerine ya da eğitimlerine hazırlıyor 3 yıllık lisans programları ve 1-2 yıllık master programlarının tümünün eğitim dili İngilizce İşte bu programlala ilgili bilinmesi gerekenler

3 yıllık lisans programları

Uluslararası Yönetim (International Management)

İşletme ve Bilgi Teknelojileri Yönetimi (Business and IT Management)

Uluslararası Ekonomi ve Politika (International Economics and Policy)

1-2 yıllık master programları

İnovasyon (Innovation and Business Creation)

İşletme ve Bilgi Teknelojileri Yönetimi (Business and IT Management)

Ekonomi (Economics)

Eğlence Güzel Sanatlarda Ekonomi, Yönetim ve Teknoloji (Economics, Management and Technology of Entertainment and Arts Industries)

Uluslararsı Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi (International Logistics and Supply Cahin Management)

Akademik dönem başlangıcı
    Güz dönemi için oryantasyon haftası Ağustos ayının 3’üncü haftası başlıyor

Sağlanması gereken İngilizce yeterlilik notları

TOEFL minimum of 550 (paper based), 213 (computer based), 79 (internet based)
    ya da IELTS minimum 6 (hiçbir band 5’in altında kalmayacak)

Önemli tarihler
    Ağustos 2008’de eğitime başlamak isteyen öğrenciler için önemli tarihler

Uzatılmış son başvuru tarihi : Mart 15
    İngilizce test notunun sağlanması gereken son tarih: Mart 15

Part-time çalışabilme imkanı

İsveç’de tam zamanlı eğitim alan öğrenciler öğrenci vizeleri süresince çalışabilirler

Konaklama

Üniversiteye kabul edilen bütün öğrencilere, konaklama başvurusunun son tarihinden önce başvuru yapmak kaydıyla konaklama yeri garanti edilir Konaklama ücretleri 2000-3500 SEK (215 Euro – 375 Euro) arasında odanın büyüklüğüne göre değişir

İsveççe bilmek gerekir mi?

Eğitimleri sonrasında İsveç’de kalmak ve yaşamak isteyen öğrencilere biraz İsveççe öğrenmeleri tavsiye ediliyorEğitim dili tamamen İngilizce olduğu için İsveççe bilmek gerekmez Isveç genelinde ve Jönköping’de yaşayan yerli halk da çoğunlukla İngilizce biliyor JIBS uluslararası öğrencilere aynı zamanda ücretsiz İsveççe kursları sunuyor

Jönköping Business School ile ilgili ayrıntılılı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak isteyen öğrencilerimiz ATLAS ofisleriyle irtibat kurabilir

kaynak:atlas eğitim

Bu Sayfayı Paylaş