İstiklal İlköğretim Okulu Merzifon Amasya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 3 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    İstiklal İlköğretim Okulu Merzifon Amasya konusu İstiklal İlköğretim Okulu Tanıtımı - İstiklal İlköğretim Okulu Hakkında - İstiklal İlköğretim Okulu Resimleri - Amasya Merzifon'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - İstiklal İlköğretim Okulu Bilgileri - Amasyadaki İlköğretim Okulları Hakkında

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

1901 Yılında Rüştiye adıyla ilk defa öğretime açılan okulumuz dört sınıflı bir okul olarak kültür hizmetine girmiştir. Bir müddet az kadro ile hizmete devam eden okulumuz; 1915 yılında ''Numune Rüştiyesi" adını almıştır. Öğretim kadrosuda bu tarihten sonra genişlemiştir.

1916 yılında "Merzifon İdadisi" adını alarak üst dereceli bir ortaöğretim kurumu haline gelmiştir. Zamanın icaplarına uyarak 1924 yılında kapatılmıştır.Komşu bir binada bulunan "Mekteb-i İptidadiye" adındaki ilk dereceli okul boşalan binaya taşınmıştır.

Bu okul 1927 yılında şimdiki "İstiklal İlkokulu" adını almıştır.1967 yılının Ekim ayı sonuna kadar eski binada hizmete devam edilmiştir.Merzifon Belediye Meclisinin 26.06.1966 tarih ve 9 sayılı kararıyla tahsis ettiği 1500 metrekarelik arsaya 610.000 lira keşifli şimdiki 12 derslik okulun yapılmaması üzerine İstiklal İlkokulu 572 öğrenci ile birlikte 1 Kasım 1967 tarihinde yeni binasına taşınmış olup eğitim öğretime devam etmektedir.

1901 yılında eğitim öğretime geçen okulumuz bu zaman kadar ki mezunları içerisinde devletin her kademesine hizmet edecek personel yetiştirerek okulumuzun gururu olmuşlardır. Devlet hizmetinde görev almayıp da kendi işini kuran özel teşebbüse atılan onlarca müteşebbiş sanayici, esnaf vb. mezunları bulunmaktadır.

MİSYONUMUZ

Çağdaş eğitim amaç ve ilkeleri doğrultusunda, Atatürkçü düşünceyi özümsemiş, milli ve manevi değerlere bağlı, çağdaş yaşamın gerektirdiği bilgi, beceri ve değerlerle donatılmış, teknolojik yeniliklere açık ve bunları kullanabilen , sürekli öğrenmeye ve kendini geliştirmey istekli, kendisi ve çevresi ile barışık, sosyal becerileri güçlü, özgüveni yüksek, sorumluluk sahibi ve çalışkan öğrencileri, bireysel gelişim özelliklerini dikkate alarak özenle yetiştirmek.

VİZYONUMUZ

Eğitim öğretim ortamları ve yetiştirdiği öğrencilerin nitelikleri ve başarısı ile ilköğretimde lider ve örnek okullar arasında olmak.
    İstiklal İlköğretim Okulu Amasya Merzifon İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; İstiklal İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, İstiklal İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, İstiklal İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, İstiklal İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: İSTİKLAL İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Gazi Mahbub Mah. R.Özkanca Cad. No: 4 Merzifon - Amasya

Telefon Numarası: 3585131254

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi:
    395754@meb.k12.tr

Web Adresi:
    İstiklal İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş