İstanbul Kültür Üniversitesi İşletmecilik Meslek Yüksekokulu Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 5 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    İstanbul Kültür Üniversitesi İşletmecilik Meslek Yüksekokulu Bilgileri konusu İşletmecilik Meslek Yüksekokulu İletişim - İşletmecilik Meslek Yüksekokulu tarihçe - İşletmecilik Meslek Yüksekokulu resimleri - İşletmecilik Meslek Yüksekokulu - İşletmecilik myo - myo - meslek yüksek okulları

1997 yılında kurulan İstanbul Kültür Üniversitesi İşletmecilik Meslek Yüksekokulu mevcut 9 programı ile ön lisans düzeyinde eğitim vermektedir. İşletmecilik Meslek Yüksekokulumuz; Bankacılık ve Sigortacılık, Dış Ticaret, Pazarlama, Grafik Tasarımı, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, İşletme Yönetimi, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Turizm ve Otel İşletmeciliği ile Lojistik gibi çağımızın ihtiyaçlarına cevap veren programlardan oluşmaktadır.

Yüksekokulumuzda; öğrencilerin mesleki bilgilerle donatılmasının yanı sıra, uygulamalı iş becerilerinin geliştirilmesine de önem verilmektedir. Bu nedenle programlarımızda birinci ve ikinci yarıyılda temel bilgilere üçüncü ve dördüncü yarıyılda meslek becerilerini artıracak uygulamalı derslere ağırlık verilmektedir. Eğitim programlarımız sektörün talep ve önerileri doğrultusunda sürekli olarak yenilenmektedir. Her bir program, alanında uzman öğretim görevlileri ile ara kademe yönetici adaylarını iş dünyasına kazandırmaktadır. Ayrıca öğrencilerimizin programlarıyla ilgili işletmelerde 40 iş günü staj yapması gerekmektedir.

Mezunlarımız önlisans diplomasını aldıktan sonra Dikey Geçiş Sınavı'na girerek yüksek öğretimlerine lisans düzeyinde devam etme olanağına sahip olmaktadırlar. Eğitimlerine yurt dışındaki lisans programlarında sürdürmek isteyen mezunlarımız ise Amerika’daki Fort Hays State University’de lisans tamamlama programlarına katılma hakkı elde etmektedirler. Bu durumda 3. ve 4. yıl derslerini Fort Hays Üniversitesi’nde okuyarak, İstanbul Kültür Üniversitesi’nden aldıkları 2 yıllık ön lisans diplomasına ek olarak, 4 yıllık lisans diploması alabilmektedirler.

* Programlar
    o Bankacılık ve Sigortacılık
    o Dış Ticaret
    o Grafik Tasarımı
    o Halkla İlişkiler ve Tanıtım
    o İşletme Yönetimi
    o Lojistik
    o Muhasebe ve Vergi Uygulamaları
    o Pazarlama
    o Turizm ve Otel İşletmeciliği

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ
    Adres Şirinevler Kampüsü: E5 Karayolu Üzeri, No:22 Şirinevler 34510 / İstanbul
    Adres Ataköy Kampüsü: D-100 Yanyol Bakırköy 34156 / İstanbul

http://www.iku.edu.tr/TR/text_versio...faId=603&row=2

Bu Sayfayı Paylaş