İstanbul Üniversitesi Sapanca Su Ürünleri Meslek Yüksekokulu Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 28 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    İstanbul Üniversitesi Sapanca Su Ürünleri Meslek Yüksekokulu Bilgileri konusu Sapanca Su Ürünleri Meslek Yüksekokulu İletişim - Sapanca Su Ürünleri Meslek Yüksekokulu tarihçe - Sapanca Su Ürünleri Meslek Yüksekokulu resimleri - Sapanca Su Ürünleri Meslek Yüksekokulu - istanbul myo - myo - meslek yüksek okulları

Son yıllarda Türkiye Su Ürünleri endüstrisinin hızla büyümesi ve gelişmesine rağmen iyi yetişmiş ve nitelikli kalifiye insan alt yapısına ve özellikle de ara eleman olarak nitelendirilen Tekniker�lere duyulan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır.

Su ürünleri endüstrisinde izlenen modernizasyon, mekanizasyon çalışmalarında avlanma, yetiştiricilik ve su ürünlerinin insan gıdası olarak değerlendirilmesindeki yeni teknolojik gelişmeler de büyük ilerleme sağlanmıştır. Bu hızlı gelişmeye paralel olarak konusunda eğitimli ve deneyimli ara elemanlara ihtiyaç vardır. İleriye dönük olarak yetişmiş ara eleman (tekniker) ihtiyacının karşılanması tüketiciye değin uzanan üretim zincirinde görev alacak kişilerin kalifiye, sanayiciye ve tüketiciye yararlı düzeyde eğitim almaları ve bu bilgi birikimini doğru ve güvenilir alarak kullanmaları ile mümkündür

Sanayiciye ve topluma yararlı olabilecek bir eğitim; teori ve pratik eğitimi iç içe götürecek �üretim içinde eğitim� prensibine dayalı olarak yapılması ile mümkündür. İÜ. Sapanca Su Ürünleri Meslek Yüksekokulumuz bu ilkeler hedef alınarak kurulmuş ve eğitimini sürdürmektedir.

İ.Ü.Sapanca Su Ürünleri Meslek Yüksekokulumuz; İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi� ne bağlı olarak 2002 yılında kurulmuş ve 25 öğrenci ile eğitime başlamış olup, 2004 yılında ilk mezunlarını vermiştir. Mezunlarımız dikey geçiş sınavını kazanarak Su Ürünleri Fakültelerinde eğitim ve öğretimlerine devam edebilmektedirler. Eğitim Öğretim süremiz 4 yarıyıl (2yıl) olup ön lisans eğitim verilmektedir, Mezunlarımız �Su Ürünleri Teknikeri� ünvanı almaktadır.

Tel : 0 264 592 20 19 - 0 264 592 63 50

0 264 592 60 52

Fax : 0 264 592 20 19

Kurtköy/Sapanca/Sakarya

Giriş

Bu Sayfayı Paylaş