İstanbul Üniversitesi rektör adayları vaatlerini sıraladı

'Eğitim Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 4 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. NeslisH

NeslisH Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    İstanbul Üniversitesi rektör adayları vaatlerini sıraladı konusu İSTANBUL (İHA) - İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği'nin düzenlediği panelde, 16 Aralık'ta yapılacak olan İstanbul Üniversitesi rektörlük seçimleri öncesinde adaylar vaatlerini sıraladı.

Çapa Tıp Fakültesi 14 Mart Amfisi'nde düzenlenen panele aralarında rektör adayları eski devlet bakanı Prof. Dr. Ahat Andican, Prof. Dr. Faruk Erzengin ve 14 yaşındaki bir kıza taciz suçlamasından yargılanan Hüseyin Üzmez'in tahliyesini sağlayan Adli Tıp Kurumu raporunda imzası bulunan Prof. Dr. Seyfettin Uludağ'ında bulunduğu 11 rektör adayı katıldı. Törende konuşan rektör adaylarından Prof. Dr. Faruk Erzengin, İstanbul Üniversitesi'nin dünyanın en saygın üniversitesi olduğunu belirterek, "Ancak uyuyan bir dev. Sanki üzerine ölü toprağı atılmış gibi. Atatürk devriminin ardından İstanbul Üniversitesi Darülfünun'dan modernize edildiğinde Avrupa'nın yedinci tercih edilen üniversitesiydik. Ancak giderek bu hale geldik. Bizim amacımız üniversiteyi Avrupa'nın ilkleri arasına sokmak" dedi.

Prof. Dr. Erzengin, rektör seçilmesi halinde açlık sınırında olan öğretim üyelerine destek vereceğini belirterek, "İstanbul Üniversitesi mensupları ve birinci derecede yakınları sağlık sorunları çekmeyecek. Ulaşılan bir rektör olacağım. Birisi bana 3 gün içinde "ulaşamadım" derse görevi bırakırım" dedi. Bir diğer rektör adayı Prof. Dr. Seyfettin Uludağ ise konuşmasında laikliğe vurgu yaptı. Üniversite yönetmeyi bir işletme yönetmeye benzeten Prof. Dr. Uludağ, bu konuda kaynakları etkin kullanarak bir işletme mantığı ile yönetim sağlayacağını söyledi.

Bu Sayfayı Paylaş