İstanbul Üniversitesi Ormancılık Meslek Yüksekokulu Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 28 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    İstanbul Üniversitesi Ormancılık Meslek Yüksekokulu Bilgileri konusu Ormancılık Meslek Yüksekokulu İletişim - Ormancılık Meslek Yüksekokulu tarihçe - Ormancılık Meslek Yüksekokulu resimleri - Ormancılık Meslek Yüksekokulu - istanbul myo - myo - meslek yüksek okulları

Ormancılık Meslek Yüksekokulu; İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanlığının Orman Fakültesine bağlı olarak Orman İşletmeciliği Meslek Yüksekokulu kurulmasına ilişkin 08.08.2000 tarih ve 6 sayılı teklifi İstanbul Üniversitesi senatosunun 10.08.2000 tarih ve 56 sayılı toplantısında görüşülerek kabul edilmiş ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına sunulmuştur.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 08.11.2000 tarih ve 2423 sayılı yazıları ile İstanbul Üniversitesi bünyesinde Orman İşletmeciliği Meslek Yüksekokulu kurulmasının uygun bulunduğu bildirilmiştir. Daha sonra İstanbul Üniversitesi senatosu tarafından Yüksekokulun "Orman İşletmeciliği" olan adının "Ormancılık" olarak değiştirilmesi teklifi Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 21.01.2002 tarih ve 1357 sayılı yazıları ile uygun bulunmuştur.

Ormancılık Meslek Yüksekokulu Teknik Programlar Bölümü ile İdari ve İktisadi Programlar Bölümü olmak üzere iki bölüm halinde kurulmuş olup, Teknik

Programlar Bölümüne bağlı olarak açılan Sulama Teknolojisi ile Kağıt Teknolojisi 2001-2002 öğretim yılında, Mobilya ve Dekorasyon ile Avcılık ve Yaban Hayatı Programlarına 2002-2003 öğretim yılında ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Programına 2004-2005 öğretim yılında öğrenci alınmıştır.

Programlar

* Sulama Teknolojisi
    * Kağıt Teknolojisi Programı
    * Mobilya ve Dekorasyon Programı
    * Avcılık ve Yaban Hayatı Programı
    * Süs Bitkileri Yetiştiriciliği

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Telefon Rehberi

Telefon Santrali : +90 (212) 2261100 (12 hat)
    Faks Numarası : +90 (212) 2261113
    Adres : İstanbul Üniveristesi Orman Fakültesi (34473) Bahçeköy
    Sarıyer - İSTANBUL - TÜRKİYE

http://www.orman.istanbul.edu.tr

Bu Sayfayı Paylaş