İslami programlar

'Dini Programlar' forumunda UquR tarafından 1 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. UquR

UquR Üye

İslami programlar konusu [​IMG] Cevşen - ül KebirLisans: FreeOs: Windows 98/Me/2000/XP/Vista
    Cevşen Hakkında : Peygamberimiz zırhını giymiş Uhud dağına gidiyordu, hava çok sıcaktı. Bir ara başını kaldırıp gökyüzüne baktı ve Allah'a dua etti. Birden açılmış gök kapılarından Hz. Cebrail (a.s) gördü. Hz. Cebrail nurlara bürünmüştü. Resulullah'a "Cenab- ı Haktan sana selam, tahiyye ve ikram getirdim" dedi. Peygamberimiz selamını aldıktan sonra, Cebrail (a.s) getirdiği duayı takdim etti ve şöyle dedi:
    "Üzerinden zırhını çıkar ve bu duayı oku. Bu duayı üzerinde bulundurur ve okursan zırhtan daha büyük bir tesiri vardır."
    Her an ve her fırsatta ümmetini düşünen Peygamberimiz, "Bu duanın tesiri yalnızca bana mı mahsus, yoksa ümmetime de şamil mi?" diye sordu.
    Cebrail (a.s.) şu müjdeyi verdi:
    Ya Resulullah ! Bu dua Cenab - ı Allah'ın sana ve ümmetine bir hediyesidir. Bunun sevabını Allah'tan başka kimse takdir edemez." *
    *Ahmed Ziyaeddin Efendi, Mecmuatü'l Ahzab ​
    Boyut: 1483 Kb [​IMG]

[​IMG] Dinimi Öğreniyorum (Çocuklar için)Lisans: FreeOs: Windows 98/Me/2000/XP/Vista
    Dinimi Öğreniyorum, Çocuklar için Abdest almasını, namaz kılmasını, abdest dualarını ve namaz dualarını öğreten resimli açıklayıcı bir program. ​

Boyut: 3305 Kb [​IMG]

[​IMG] Kaza Namazı ÇetelesiLisans: FreeOs: Windows 98/Me/2000/XP/Vista
    Bu uygulama, kaza namazı kılmakta olup kayıt tutmayan, veya sağlıklı kayıt tutamayanların işini kolaylaştırmakiçin hazırlanmış. Kayıt dosyaları " .nmz" uzantılıdır ve şifrelidir. Bu şifre, namaz kayıtlarına başkalarının müdahale etmelerini engellemek üzere konmuş .​
    Boyut: 357 Kb [​IMG]

[​IMG] Es Sahihi BuhariLisans: FreeOs: Windows 98/Me/2000/XP/Vista
    Sahihi Buhari' de yer alan seçme hadisler bu programda. Hadisler konularına yada başlıklarına göre aranabiliyor. Program içerisinde kelime arama ve yazıcıya gönderme seçenekleri mevcut. .​
    Boyut: 2344 Kb [​IMG][​IMG]

2. menejer

menejer Üye

Çok teşekkür ederim ALLAH razı olsun sağ olun canlarım

Bu Sayfayı Paylaş