İmbat İlköğretim Okulu Karşıyaka İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 7 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    İmbat İlköğretim Okulu Karşıyaka İzmir konusu İmbat İlköğretim Okulu Hakkında - İmbat İlköğretim Okulu Tanıtım - İmbat İlköğretim Okulu Resimleri - İmbat İlköğretim Okulu İletişim

İmbat İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz 1968 yılının Eylül ayında Kenan Gamsız İlkokulu adı altında üçlü öğretim olarak eğitim ve öğretime başlamış olup 29 Ekim 1969 yılında planlı eğitime geçilmiştir. Önce iki baraka halinde yapılan okulumuzun adı Naldöken İlkokulu idi. Daha sonra İzmir�in serin rüzgarlarıda olan imbattan esnlenerek İmbat İlkokulu adını almıştır.
    1978 yılında 8 derslikli yeni betonarme binanın yapımına başlamış ve bu yeni bina 1980 yılında hizmete girerek eğitim ve öğretime geçilmiştir.
    Şubat 1989 yılında 15 derslik ve 4 kattan ibaret olan betonarme ve kaloriferli yeni binanın yapımına başlanıp, 8 ay inşaatı süren bu bina Kasım 1989 tarihinde hizmete girerek eğitim ve öğretime geçmiştir.
    2 binadan oluşan okulumuzda 24 derslik bulunmaktadır.
    Okulumuz Ağustos 1992-1993 eğitim-öğretim yılında ilköğretim okuluna dönüştürülmüştür.

Okulumuz 1 müdür Odası, 3 müdür yardımcısı odası, 2 öğretmenler odası, 1 çok amaçlı salon, kütüphane, 1 fen laboratuarı, işlik, arşiv, depo ve 24 derslik ile öğretim yapmaktadır.

İmbat İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Karşıyaka
    Okulun Telefonu: 232 372 69 76
    Okulun Faksı: 232 372 69 76
    Okulun Adresi: 7019 Sk.No:20 Gümüşpala Mahallesi. Bayraklı
    Okulun Web Adresi:
    http://imbat.meb.k12.tr/
    Okulun E-Posta Adresi: 970285@meb.k12.tr
    Okulun Müdürü:
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu