İki Genç Kızın Romanı - Perihan Mağden

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda DeMSaL tarafından 12 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    İki Genç Kızın Romanı - Perihan Mağden konusu İki Genç Kızın Romanı - Perihan Mağden kitap tanıtımı - kitap özeti

Kitabın künyesi
    İki Genç Kızın Romanı

Perihan Mağden
    · Merkez Kitapçılık ve Yayıncılık
    · Basım Tarihi : 06 - 2006
    · ISBN : 9759174391
    · Sayfa Sayısı : 256
    · Etiket Fiyatı : 15.00 TL

Kitap hakkında

"Behiyem," diye boynuna atlıyor Handan. "Nerdeydin?" Evde bulamayınca merak ettim seni. Beni bırakıp gitmenden korktum." Bırakıyor Handan Kokusu tüm deliklerini bassın; bütün çiziklerini, eziklerini, yaralarını, yırtıklarını kapatsın, iyi etsin. Bırakıyor kendini Handan Kokusu'nun şimdiye dek Behiye'yi bir kez bile yanıltmayan iyi ediciliğine. Kavuştu Handanına. Satma onu; döndü işte yazlıktan koşa koşa. Sarmaş dolaş salondaki koltukta oturuyorlar şimdi. Olmaları gereken yerde, olmaları gereken halde: Birbirlerinin kollarından Handan ile Behiye. 2005 yılında Kutluğ Ataman tarafından 2 Genç Kız adıyla sinemaya aktarılan, İngilizce, İtalyanca ve Macarca'ya çevrilen İki Genç Kızın Romanı; ait olmaya, sevmeye, geçmiş yaraları sarmaya ve yeni yaralarla baş etmeye çalışmanın acıtıcı hikayesi...

Kitabın İncileri

Ölümün genci yaşlısı, şişmanı zayıfı yok. 4
    Yer açmak lazım hayatta. 110
    ... anlaşılan her şeyin bir markası var. Ve markaların müthiş önemi... 161
    İnsan sevdiğini üzer asıl. Sevmediğini niye üzsün insan. 214
    Hayat kuşatıyor bizi. Hayat, kapımıza vuruyor habire. Alıp bizi nereye götürecek ki hayat? N'olur güzel bir yere götür bizi hayat. Çok uzaklarda iyi bir yere... 238

Kitap kapağı

Bu Sayfayı Paylaş