İbrahim Yapıcı İlköğretim Okulu Bilgileri Selçuklu Konya

'Konya Tanıtımı' forumunda SeLeN tarafından 18 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    İbrahim Yapıcı İlköğretim Okulu Bilgileri Selçuklu Konya konusu İbrahim Yapıcı İlköğretim Okulu Hakkında - İbrahim Yapıcı İlköğretim Okulu Tanıtım - İbrahim Yapıcı İlköğretim Okulu Resimleri - İbrahim Yapıcı İlköğretim Okulu İletişim

Ibrahim Yapıcı İlköğretim Okulu Konya Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ibrahim Yapıcı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ibrahim Yapıcı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ibrahim Yapıcı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Ibrahim Yapıcı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

İbrahim Yapıcı İlköğretim Okulu Tarihçesi:

Ocak 1926‘da Sille’de, yeni adıyla Kurtuluş Mahallesi’nde doğdu. Aile unvanı Hacı Osmanoğulları’dır. Sülale olarak inşaatçılıkla uğraştığından “YAPICI” soyadını almıştır. Yine Sille’den Hayriye Hanım’la 1945’te evlenmiştir.

İlk ve ortaokulu Konya’da okudu. Çeşitli mesleklerde çalıştı. Ova Un Fabrikasının ortaklığını ise babasından devralmış ve bu işi geliştirmiştir.

Kendi ifadesiyle: “Talebe çok, okul yok.” diye düşünerek, okul yaptırmak teşebbüsünde bulunmuştur. 3 Çocuğundan ikisi öğretmendir. “Böyle bir eğitim kurumuyla çocuklarımızın vatana, milleti hayırlı evlatlar olarak yetişmelerine katkıda bulunduğum için mutluyum” demiştir.
    Eğitim-öğretim camiaya sına katkıda bulunan İbrahim Yapıcı beye ve tüm hayırsever vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Okulumuz, 1993-1994 eğitim-öğretim yılında faaliyete başlamıştır. Hayırsever işadamı İbrahim YAPICI tarafından yapılmış olup, ismini de ondan almıştır.

Okulumuz: 17 derslik, 1 ana sınıfı, 1 bilgisayar laboratuarı, 1 fen laboratuarı, 1 müdür odası, 1 müdür baş yardımcısı odası, 1 müdür yardımcısı odası, 1 memur odası, 2 öğretmenler odasından ibarettir.

Okulumuz kadrosunda, 1 müdür, 2 müdür yardımcısı, 2 ana sınıfı öğretmeni, 20 sınıf öğretmeni, 28 branş öğretmeni, 1 memur ve 3 hizmetli görev yapmaktadır.

İbrahim Yapıcı İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: IBRAHİM YAPICI İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: NİŞANTAŞI MH. YATKIN SK. NO:1 SELÇUKLU/KONYA
    Telefon Numarası: 3322351361
    Faks Numarası: 3322372997
    E-mail Adresi: bilgi@ibrahimyapici.k12.tr
    Web Adresi: - http://ibrahimyapici.k12.tr

İbrahim Yapıcı İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş