İbrahim Karaoğlanoğlu İlköğretim Okulu Odunpazarı Eskişehir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 9 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    İbrahim Karaoğlanoğlu İlköğretim Okulu Odunpazarı Eskişehir konusu İbrahim Karaoğlanoğlu İlköğretim Okulu Odunpazarı Eskişehir

1962 yılında, o zaman mahallenin güney bölümüne verilen Akçağlan adıyla 6 derslikli tek katlı prefabrik bir bina yapılarak öğretime başlanmıştır.

1962 yılında yapılan Prefabrik Bina Eskişehir'in kenar semti sayılırken, her geçen zamanda okulun çevresi konut alanlarına açılmış ve hızla mahallenin nüfusu artmaya başlamıştır. Şu anda şehir merkezi olan bu yerleşim alanına yapılan okulumuz yetersiz kalmıştır.
    1975 yılında okul bahçesinin Üçtop sokak'ına paralel olarak 2 katlı 5 derslikli betonarme yeni bir bina daha yapılmış olup, o sıralarda Kıbrıs Barış Harekatı'nda şehit düşen Kıdemli Albay İbrahim KARAOĞLANOĞLU'nun adını yaşatmak için Valilik'çe alınan karar gereği okulun adı "İbrahim Karaoğlanoğlu İlkokulu" olarak değiştirilmiştir.

1982 yılında betonarme binaya ek olarak 8 derslikli 2 katlı ilave yeni bir bina daha yapılarak öğrenci sayısı artırılmıştır.

Sekiz yıllık kesintisiz eğitim sistemine geçilmesiyle, yetersiz kalan okulumuza 4 katlı 18 derslikli yeni bina yapılmış, ilk yapılan prefabrik derslikler kaldırılmıştır.

1998 yılında iki ayrı bina ve toplam 28 derslik ile sekiz yıllık eğitime geçilmiş olup, okulumuzun adı: İbrahim Karaoğlanoğlu İlköğretim okulu olmuştur.

İbrahim Karaoğlanoğlu İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Odunpazarı
    Okulun Telefonu: 2222302770
    Okulun Faksı: 2222216282
    Okulun Adresi: KURTULUŞ MAH.AYDINLIK SOK.NO:10
    Okulun Web Adresi: http://www.ikaraoglanoglu.k12.tr
    Okulun E-Posta Adresi: iletisim@ikaraoglanoglu.k12.tr
    Okulun Müdürü: Ahmet BÖRCEK
    Okulun Ulaşım Bilgileri: Şehir Merkezinde bulunan Ziyapaşa Caddesi üzerinde olup Aydınlık, Seher ve Üçtop sokakları arasındadır. Şehrin en kalabalık pazaryeri olan Kurtuluş Halk Pazarı okulumuzun çevresinde kurulmuştur. En işlek caddesi olan Yunus Emre Caddesi ve Çifteler Caddesi Okulumuza çok yakındır. Genellikle çok katlı binaların bulunduğu Kurtuluş Mahallesi sakinleri kültürlü ve ekonomik durumları iyidir. Okulumuza Ulaşmak İçin: Şehir içinden her mahalleden belediye veya halk otobüslerine binildiğinde Odunpazarı durağında inilip Yunus Emre Caddesinden yürüyerek okulumuza ulaşılabilir. Ziyapaşa caddesindeki TANSAŞ' ın arkasındadır.Yeni otogara giden ootobüslerin çoğu bu caddelerden geçmektedir. 9-14-30-51..gibi otobüsler yakınından geçmekjtedir. Şehir dışından gelenler için, yeni otogardan 12 nolu dolmuş minibüsleri veya 30 nolu belediye veya halk otobüsleri ile okulumuza ulaşılabilir.
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok
    Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

İbrahim Karaoğlanoğlu İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Eylül 2015

Bu Sayfayı Paylaş