İş Kazası Bildirimi Dilekçesi Örnegi

'Hukuk' forumunda Mavi_inci tarafından 23 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  İş Kazası Bildirimi Dilekçesi Örnegi konusu İş Kazası Bildirimi Dilekçesi Örnegi

  Not 1: 4857 Sayılı İş Kanunu Madde 77 :...İşverenler işyerlerinde meydana gelen iş kazasını ve tespit edilecek meslek hastalığını en geç iki iş günü içinde yazı ile ilgili bölge müdürlüğüne bildirmek zorundadırlar. (Not 2: Sosyal Sigortalar Kanunu 27. maddesi: İş Kazasını Bildirme: İşveren, iş kazasını, o yer yetkili zabıtasına derhal ve Kuruma da en geç kazadan sonraki iki gün içinde yazı ile bildirmekle yükümlüdür. Bu bildirime örneği Kurumca hazırlanan haber verme kâğıtları doldurulup verilerek yapılır.
  İşverenin kasden veya ağır ihmali neticesi iş kazasının bu madde gereğince Kuruma zamanında bildirilmemesinden veya haber verme kâğıdında yazılı bilginin eksik veya yanlış olmasından doğan ve ileride doğacak olan Kurum zararalarından işveren sorumludur.
  Birinci fıkrada yazılı süre içinde Kuruma bildirilmeyen iş kazası dolayısiyle, bildirme tarihine kadar işveren tarafından yapılmış olan harcamalr Kurumca ödenmez.  Tarih:


  Sayı:


  Konu: İş Kazası Bildirimi Hakkında

  ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
  ____________ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE
  ____________

  ____________________adresinde kurulu, Müdürlüğünüzde ______________ sayılı dosyada işlem gören ___________________ Ünvanlı işyerimizde ____/___/_____ tarihinde meydana gelen iş kazısına ilişkin "İşyeri Kaza Bildirim Formu" düzenlenerek ilişikte sunulmuştur.
  Bilgilerinize arz ederim.

  EKLER: Bir adet İşyeri Kaza Bildirim Formu


  İŞVERENİN VEYA VEKİLİN


  ADI VE SOYADI


  İMZA
   

Bu Sayfayı Paylaş