İğdeli İlköğretim Okulu Kiraz İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 13 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    İğdeli İlköğretim Okulu Kiraz İzmir konusu İğdeli İlköğretim Okulu Hakkında - İğdeli İlköğretim Okulu Tanıtım - İğdeli İlköğretim Okulu Resimleri - İğdeli İlköğretim Okulu İletişim

İğdeli İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

İğdeli ilköğretim okulu köyün arazi yapısı tabii afetlere uygun olmadığından yeri değiştirilmiş ve okulun adı Yeni İğdeli Okulu olmuştur. 1969 yılında eğitim öğretime açılan ilkokulumuzdan sonra 1989 yılında İğdeli Köyü Ortaokulu eğitim öğretime açılmıştır. Okulumuz 1993 yılında İlköğretim Okulu olarak faaliyete başlamıştır. 1996 yılında yapılan ek bina ile 4 olan derslik sayısı 8’e çıkmıştır. Okulumuzun taşıma merkezi olması nedeniyle her yıl artan öğrenci sayısına cevap verilemez hale gelmiştir. Kendi imkanlarımızla öğretmenler odası ve müdür yardımcısı odası olarak kullanılan odalar genişletilerek derslik olarak ( 1999-2000) eğitim öğretim yılında) kullanılmıştır.

Bu yapımlardan sonra okulumuz betonarme birbirine yapışık iki binadan ve 8 derlikten oluşmuştur.

2000 yılında yeni bina yapılmıştır. Bu yeni bina ile derslik sayısı; eski okul binaları ile 13 derslikten oluşmuştur. Yeni binada 1 derslikte laboratuar olarak oluşturulmuştur.

Şu an itibariyle okulumuzda derslik sayılarının dışında iş eğitimi atölyesi, ana sınıfı ve beden eğitimi soyunma odaları,malzeme odası bulunmaktadır.

Okulumuzun ısınma şekli kalorifer yakıtı odun kömürdür. Binanın kanalizasyonu foseptik çukuruna bağlıdır.

Okulumuzda ambar yoktur, depo ve arşiv olarak kullanılan bölümlerimiz yoktur.

Okul ve sınıf kitaplıkları mevcuttur.

Okulumuzda bir müdür odası ( yeni binada) ve öğretmenler odası mevcuttur. Müdür yardımcısı odası eski binada bulunmaktadır.

Okulumuz bahçesinde çift pota basketbol sahası ve voleybol sahası bulunmaktadır. Okulumuz 2003-2004 öğretim yılında ilköğretim okulları arası futbol turnuvasında ilçe birincisi olmuştur. 23 Nisan’da yapılan atletizm yarışmalarında 3 dalda birincilik, 2 ikincilik, 1 de üçüncülük alarak 12 madalyanın altısını almış ve takım şampiyonu olmuştur. Bu başarılar nedeniyle okulumuza spor kompleksi ihtiyacı oluşmuştur.

Okulumuzda kadrolu bir adet hizmetli vardır. Ancak sınıf ve öğrenci fazlalığından hizmetli ihtiyacı vardır. En az bir kaloriferciye ihtiyacımız vardır. Okulumuzda memur kadrosunda çalışan personel de bulunmamaktadır.

Daha önce yapılan ek binalarda çökme ve çatlamalar vardır. Bunlar İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce tesbit edilmiştir. Dil laboratuarı ve çok amaçlı salon ihtiyacı vardır.

Okulumuz taşıma merkezi bir okuldur. Okulumuza 9 ayrı okul ve köyden 16 servis aracı ile öğrenci gelmektedir. Ulaşım, iklim ve ekonomik şartlar nedeniyle devamsızlık sorunu çok yaşanmaktadır. Okul yönetimince alınan tedbirlerle devamsızlığın azalmasına rağmen engellenememektedir.

Okulumuza 2003-2004 öğretim yılında yemekhane olarak bir salon yapılmıştır. Bu salona büyük ekran televizyon, VCD, projeksiyon makinesi konularak çok amaçlı salon alarak kullanılmaktadır.

Okulumuzda 2004-2005 öğretim yılında yapılan inşaatlar ile okul çevresine ihata duvarı ve bina çevrelerindeki arte duvarları yeniden yapılarak okul girişine köprü yaptırılmıştır.

Okulumuz 2005-2006 öğretim yılında 20 adet bilgisayar ile Bilgi Teknolojisi Sınıfına kavuşmuştur.

Okul bahçesine kaymakamımızın desteğiyle 2006 - 2007 eğitim öğretim yılında kilit taş döşenmiştir.

İğdeli İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Kiraz
    Okulun Telefonu: 232-5757280
    Okulun Faksı:
    Okulun Adresi: İğdeli Köyü
    Okulun Web Adresi:
    http://igdeli.meb.k12.tr/
    Okulun E-Posta Adresi:
    Okulun Müdürü:
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu