Ürkmez İlköğretim Okulu Bilgileri Seferihisar İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 20 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Ürkmez İlköğretim Okulu Bilgileri Seferihisar İzmir konusu Ürkmez İlköğretim Okulu Hakkında - Ürkmez İlköğretim Okulu Tanıtım - Ürkmez İlköğretim Okulu Resimleri - Ürkmez İlköğretim Okulu İletişim

Ürkmez İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz ilk olarak 1930 yıllarda bugün barajın kuzeyinde bulunan eski köyde tek bir odada eğitmen tarafından yapılan eğitimle eğitim öğretime başlamıştır.1970li yıllarda köy merkezinin bugünkü alana taşınmasıyla birlikte mevcut bahçe içine önce iki derslikli ilk okul daha sonra üç derslik daha eklenerek beş sınıflı müstakil ilkokul olarak hizmet vermiştir. 1994 yılında yapılan ana binayla sekiz yıllık ilköğretime geçmiş olup, 2002 yılına kadar taşıma merkezi okul olarak hizmet vermiştir. 2002 yılı Aralık ayında Doğan bey Payamlı İlköğretim Okulunun açılmasıyla Ürkmez merkezdeki öğrencilere hizmet veren okul 464 öğrenci vardır. Okulun kadrosunda bulunan Müdür, 1 Müdür Yardımcısı 20 kadrolu öğretmen,1 Öğretmen Sosyal Hizmetler Buca Kız Yurdunda Geçici görevlendirme ile çalışmaktadır. 1 Öğretmen Tepecik İ.Ö.O da geçici görevle, 1 öğretmen Doğanbey Payamlı İ.Ö.Okulunda ders tamamlama, 1 öğretmen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kadrosundan görevlendirme ile çalışmakta. 3 sözleşmeli ve 3 ücretli öğretmen, kadrolu 1 memur, 1 hizmetli memur okulumuzda görev yapmaktadır.

Okulumuzun Özellikleri

İlköğretim Genel Müdürlüğüne bağlı olan okul 8 yıllık kesintisiz temel eğitim vermektedir. Bünyesinde 2 anasınıfı ve her sınıf seviyesinden iki şube olmak üzere 16 şubede eğitim öğretim vermektedir. Sınıflardaki ortalama öğrenci sayısı 25 dir. Okulda 16 derslik 1 anasınıfı, 1 Bilgi Teknolojisi sınıfı, 1 Fen ve Teknoloji Laboratuvarı 1 öğretmenler odası, 1 rehberlik odası, 3 idari oda bulunmaktadır. Mevcut dersliklerden 13 normal standartlarda olup kalan üç derslik fiziki olarak küçüktür. Fiziki şartlarda istenilen hedefi sağlamak için 3 derslik, 1 çok amaçlı salon ve 1 spor salona ihtiyaç vardır. Ek bina talebinde bulunulmuş olup arasındaki imar sorunlarından dolayı talep karşılanmamıştır. 1 Bilgisayar, 1 müzik, 1 matematik ve dışında tüm branş ve sınıf öğretmenleri mevcuttur.

Misyonumuz

Tüm yönleriyle tanıyarak ilgi alanlarını keşfettiğimiz öğrencilerimizi; yaratıcı, kendine güvenen, çevresine ve topluma duyarlı, bilgiye ulaşmanın yollarını bilen, bilimsel ve demokratik düşünce yapısına sahip, Atatürk ilke ve inkılaplarının savunucusu, çağdaş yaşamın gerektirdiği evrensel bilgi, beceri ve ahlaki değerlerle donatılmış bireyler olarak bir sonraki eğitim ve öğretim sürecine ve hayata hazırlamak için VARIZ.

Vizyonumuz

Atatürk ilke ve devrimlerini tanıyan, yurdunu seven, çağdaş demokratik, laik;
    Ulusal ve evrensel değerleri yaşayan ve yaşatan, değişim ve gelişime açık;
    Kendine güvenen, katılımcı, sorgulayan, etkili ve nitelikli;
    Bilgi çağının gereklerini yerine getiren;
    Öğrenmeyi temel ilke olarak benimseyen ve bilgiye ulaşmanın yollarını bilen;
    Yaratıcı ve üretken;
    Hoşgörülü, farklılıkları zenginlik sayan;
    Düşünsel, duygusal, bedensel ve sosyal açıdan beceri kazanmış bireyler yetiştirmek istiyoruz.

Ürkmez İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Seferihisar
    Okulun Telefonu: 232 742 10 60
    Okulun Faksı: 232 742 10 60
    Okulun Adresi: Cumhuriyet Cad.Okul Sok.No:2
    Okulun Web Adresi: İZMİR-SEFERİHİSAR (Ürkmez İlköğretim Okulu)
    Okulun E-Posta Adresi:
    Okulun Müdürü:
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı :
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok
    Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Ürkmez İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş