Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu konusu Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Tarihçe

Atatürk Sağlik Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ege Üniversitesi Rektörlügü'ne bağlı olarak Yüksek Ögretim Kurumu'nun 29.06.1989 tarihli toplantısında aldıgı kararla kurulmuş ve 1989-1990 ögretim yılında egitim-ögretime başlamıştır. Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nun amacı, sağlık alanındaki ara eleman açığını kapatma yönünde sağlık hizmetlerine katkıda bulunmaktır. Yüksekokulumuzun bölümlerinden mezun olan ögrenciler, Meslek Yüksekokulları Mezunlarının Lisans Ögrenimine Devamları Hakkındaki Yönetmelik'e göre kendilerine özgü lisans programlarına dikey geçiş yaparak ögrenimlerine devam edebilmektedirler. Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nda 10 degişik programda egitim ve ögretim hizmeti verilmektedir.

Misyonumuz
    Atatürkçü değerler şemsiyesi altında, içinde bulundugumuz bilgi çağına entegre bir şekilde teknolojiyi, insan kaynaklarını, finansmanı ve yönetim kültürümüzü en iyi sekilde kullanarak bilgi üretmek ve sağlık sektöründe istenen kalitedeki birey profilini gerçeklestirmeye yönelik olarak öğrencilere eğitim vermek için varız.

Vizyonumuz
    Gerek ülkemizde, gerekse dünyanın her hangi bir noktasında evrensel ölçülerde saglık hizmeti verecek yetkinliğe sahip bireyler yetiştirmek.

Adres: Ege Üniversitesi, Atatürk Sağlik Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, 35100 Bornova-İZMİR (Bornova Metro Son Durağı Karşısı) Tel :0-232-3393564
    Fax :0-232-3393546
    Dahili: 2058-2059
    e-mail: asaglik@mail.ege.edu.tr

Bu Sayfayı Paylaş