Üç Maymun'da hayal kırıklığı

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 24 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

  1. NeslisH

    NeslisH Özel Üye

    Sponsorlu Bağlantılar
    Üç Maymun'da hayal kırıklığı konusu Oscar adayları açıklandı. Yabancı dilde en iyi film dalında Oscar aday adayı olan Üç Maymun ilk 5'e giremedi.


    İŞTE YABANCI DİLDE EN İYİ FİLM OSCAR'I İÇİN YARIŞACAK FİLMLERİ
    "The Baader Meinhof Complex" (Almanya)
    The Class (Fransa)
    Departures (Japonya)
    "Revanche" (Avusturya)
    "Waltz With Bashir" (İsrail)
    Sid Ganis ve aktör - yönetmen Forest Whitaker'ın açıkladığı diğer adaylar ise şunlar:
    En iyi erkek oyuncu
    Richard Jenkins "The Visitor"
    Frank Langella "Frost/Nixon"
    Sean Penn, "Milk"
    Brad Pitt "The Curious Case of Benjamin Button"
    Mickey Rourke "The Wrestler"
    En iyi yardımcı erkek oyuncu
    Josh Brolin "Milk"
    Robert Downey Jr. "Tropic Thunder"
    Philip Seymour Hoffman "Doubt"
    Heath Ledger "The Dark Knight"
    Michael Shannon "Revolutionary Road."
    En iyi kadın oyuncu
    Anne Hathaway "Rachel Getting Married"
    Angelina Jolie "Changeling"
    Melissa Leo "Frozen River"
    Meryl Streep "Doubt"
    Kate Winslet, "The Reader."
    En iyi yardımcı kadın oyuncu
    Amy Adams "Doubt"
    Penelope Cruz "Vicky Cristina Barcelona"
    Viola Davis "Doubt"
    Taraji P. Henson "The Curious Case of Benjamin Button"
    Marisa Tomei, "The Wrestler."
    En iyi yönetmen
    David Fincher "The Curious Case of Benjamin Button"
    Ron Howard "Frost/Nixon"
    Gus Van Sant "Milk"
    Stephen Daldry "The Reader"
    Danny Boyle "Slumdog Millionaire
    En iyi uyarlama senaryo
    Eric Roth and Robin Swicord "The Curious Case of Benjamin Button"
    John Patrick Shanley "Doubt"
    Peter Morgan "Frost/Nixon"
    David Hare "The Reader"
    Simon Beaufoy "Slumdog Millionaire"
    En iyi orijinal senaryo
    Courtney Hunt "Frozen River"
    Mike Leigh "Happy-Go-Lucky"
    Martin McDonagh "In Bruges"
    Dustin Lance Black "Milk"
    Andrew Stanton, Jim Reardon ve Pete Docter "WALL-E."

    En iyi animasyon
    "Bolt"
    "Kung Fu Panda";
    "WALL-E."
    En iyi sanat yönetimi
    "Changeling"
    "The Curious Case of Benjamin Button"
    "The Dark Knight"
    "The Duchess"
    "Revolutionary Road."
    En iyi sinematografi
    "Changeling"
    "The Curious Case of Benjamin Button"
    "The Dark Knight"
    "The Reader"
    "Slumdog Millionaire."

    En iyi ses miksajı
    "The Curious Case of Benjamin Button"
    "The Dark Knight"
    "Slumdog Millionaire"
    "WALL-E"
    "Wanted."
    En iyi ses kurgusu
    "The Dark Knight"
    "Iron Man"
    "Slumdog Millionaire"
    "WALL-E"
    "Wanted."
    En iyi orijinal müzik
    "The Curious Case of Benjamin Button" Alexandre Desplat
    "Defiance" James Newton Howard
    "Milk," Danny Elfman
    "Slumdog Millionaire" A.R. Rahman;
    "WALL-E," Thomas Newman.
    En iyi orijinal şarkı
    "Down to Earth" "WALL-E"
    Peter Gabriel ve Thomas Newman
    "Jai Ho" "Slumdog Millionaire," A.R. Rahman ve Gulzar
    "O Saya" "Slumdog Millionaire," A.R. Rahman ve Maya Arulpragasam
    En iyi kostüm
    "Avustralya
    The Curious Case of Benjamin Button"
    "The Duchess"
    "Milk"
    "Revolutionary Road."
    En iyi konulu belgesel
    The Betrayal (Nerakhoon)"
    "Encounters at the End of the World"
    "The Garden"
    "Man on Wire"
    "Trouble the Water."
    En iyi kısa belgesel
    The Conscience of Nhem En,"
    "The Final Inch,"
    "Smile Pinki,"
    "The Witness - From the Balcony of Room 306"
    En iyi makyaj
    "The Curious Case of Benjamin Button"
    "The Dark Knight"
    "Hellboy II: The Golden Army."
    Hurriyet
     

Bu Sayfayı Paylaş