Özkan Ağış İlköğretim Okulu Taşova Amasya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 11 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Özkan Ağış İlköğretim Okulu Taşova Amasya konusu Amasyadaki İlköğretim Okulları Hakkında - Özkan Ağış İlköğretim Okulu Tanıtımı - Özkan Ağış İlköğretim Okulu Hakkında - Amasya Taşova'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Özkan Ağış İlköğretim Okulu Resimleri

ÖZKAN AĞIŞ İLKÖĞRETİM OKULUNUN TARİHÇESİ

1998 Yılında temeli atılan ve 15 Eylül1999 yılında eğitim ve öğretime başlayan Özkan Ağış İlköğretim Okulu Özkan AĞIŞ tarafından yaptırılmış ve hizmete açılmıştır.

Taşova ilçesi Yeni Mahalle mevkiinde yaptırılan okul 1999-2000 Eğitim ve öğretim yılında ders başı yapmıştır. Okulun yapımında büyük emeği geçen Özkan AĞIŞ Taşovalı olup okulumuz için hiçbir fedakarlıktan kaçınmamıştır.

Okulumuz iki katlı olup 10 derslik olarak inşa edilmiştir.Fen laboratuarı, anasınıfı, kütüphanesi bilgisayar sınıfı imkanları mevcuttur. Okulun ısıtma sistemi kalorifer teşkilatı ile donatılmıştır. Okulun müdür, müdür yardımcısı , öğretmen ve memur için gerekli odaları yapılmış olup, ilçe merkezindeki diğer okullarla aynı şartlarda çalışmalarını sürdürmektedir.

Okul bahçemiz ihata duvarı ile çevrili olup uygun bölümleri ağaçlandırılmıştır.

1999-2000 Eğitim –öğretim yılında ilk mezunlarını veren Özkan Ağış İlköğretim Okulu tüm hızıyla eğitim-öğretime devam etmektedir.

Özkan Ağış İlköğretim Okulu Amasya Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Özkan Ağış İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Özkan Ağış İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Özkan Ağış İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Özkan Ağış İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ÖZKAN AĞIŞ İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: YENİ MAH. KARŞIYAKA MEVKİİ.

Telefon Numarası: 3583123072

Faks Numarası: 3583123072

E-mail Adresi:
    813925@meb.k12.tr

Web Adresi: Özkan Ağış İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş