Özgiller Dalan İlköğretim Okulu Karşıyaka İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 14 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Özgiller Dalan İlköğretim Okulu Karşıyaka İzmir konusu Özgiller Dalan İlköğretim Okulu Hakkında - Özgiller Dalan İlköğretim Okulu Tanıtım - Özgiller Dalan İlköğretim Okulu Resimleri - Özgiller Dalan İlköğretim Okulu İletişim

Özgiller Dalan İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuzun ülke genelinde başlatılan devlet ve vatandaş işbirliği çerçevesinde iş adamı Eyüp Özgiller' in katkılarıyla yaptırılmış ve isim olarak Sayın Eyüp Özgiller'in ismi verilmiştir.

Okulumuzun açılışı 18 Eylül 1989 tarihinde dönemin İzmir Valisi Sayın Nevzat Ayaz tarafından yapılmıştır.

Askeriyenin hediyesi olan Atatürk Büstü öğretmenlerin emeği ile tamamlanmıştır. Okulumuzun açıldığı yıl 330 öğrencisi ve kadrolu 6 öğretmeni vardı.

Okul içi ve bahçe düzenlemesinde öğretmen- öğrenci birlikte çalışmışlar, okulu kısa sürede eğitim ve öğretime hazır duruma getirmişlerdir. Bu çalışmalar da il onaylı öğretmenlerinde katkıları büyük olmuştur.

İlk kurulan hentbol ve masa tenisi takımları yaptıkları karşılaşmalarda başarılı olmuşlar, ilk üç derece içerisinde yer almışlardır.

Yunus Emre Sevgi Yılı nedeniyle düzenlenen “Yunus Emre'yi Anma ve Tanıma” gecesi Karşıyaka Açık Hava Tiyatrosunda tüm halka açık olarak sunulmuş ve hedeflenen başarıyla ulaşılmıştır.

1976 yılında açılan Hamdi Dalan ilk okulunun müdürü Hüseyin Ergin'dir.1988-1989 öğretim yılında açılan Eyüp Özgiller orta okulunun müdürü ise F. Günay Turan'dır. 1992-1993 Eğitim öğretim yılında Hamdi Dalan İlk okulu ile Eyüp Özgiller orta okulunun sekiz yıllık temel eğitime geçilmesi nedeniyle birleştirilmesi sonucu okulumuz Özgiller Dalan İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir. Okul müdürlüğüne F. Günay Turan atanmıştır.

Okulumuz 2006-2007 eğitim öğretim yılı itibariyle okul müdürü F. Günay Turan'nın ve okul müdür yardımcısı S.Aykutalp Saraçoğlu'nun emekliye ayrılması nedeniyle boşalan kadrolara Faik Muhittin İlköğretim okulu müdürü Vural Yılmaz, eski okul müdür yardımcılarında Hasan Pınar Çalı ilköğretim okulundan Hüseyin Aytekin kaymakamlık onayı ile görevine başlamıştır.Halen okulumuzda Okul müdürü Vural Yılmaz, Müdür Yardımcıları Hüseyin Aytekin ve Yusuf Topal görev yapmaktadır. Şu an okulumuzda 3 yönetici, 48 kadrolu öğretmen ve 1050 öğrencimiz bulunmaktadır.

Özgiller Dalan İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Karşıyaka
    Okulun Telefonu: 232 362 23 91
    Okulun Faksı: 232 336 47 30
    Okulun Adresi: 6184 SK.NO:41 Şemikler
    Okulun Web Adresi:
    http://www.ozgillerdalan.k12.tr/
    Okulun E-Posta Adresi: odalan@karsiyaka-meb.gov.tr
    Okulun Müdürü:
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu