Özdil İlköğretim Okulu Yomra Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Özdil İlköğretim Okulu Yomra Trabzon konusu Özdil İlköğretim Okulu Hakkında - Özdil İlköğretim Okulu Tanıtımı - Özdil İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Özdil İlköğretim Okulu Resimleri

Özdil İlköğretim Okulu Trabzon Yomra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Özdil İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Özdil İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Özdil İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Özdil İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: ÖZDİL İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Koray Aydin Caddesi Özdil Beldesi
    Telefon Numarası: 4623452030
    Faks Numarası: 4623452030

Tarihçesi:

Kurtuluş savaşından başarıyla çıktık.Fakat her şey daha yeni başlıyordu.Bunun bilincinde olan Atatürk Cumhuriyetin ilanından sonra başöğretmen sıfatıyla kara tahtanın önüne geçti ve eğitime büyük önem verdi.

Özdil, bu bilinçle hareket ederek eğitim konusunda çalışmalara başladı.Köyün ileri gelenlerinden Şakir Hafız, kendi yaptığı tek odalı binada okuma-yazma eğitimine başladı. Daha sonra yaptığı çalışmaları takdir gören Hafız Efendi devlet tarafından öğretmen olarak atandı.

1950’lili yılların başında Kuran Kursu’nda ilkokul hizmeti verilmeye başlandı(iki odalı). Yine bu yılların ortalarında o zaman halk evi olarak yapılan bina iki sınıflı ilkokula dönüştürülerek burada hizmet verildi.

Kurtuluş Savaşı’nda köyün bilinçlenmesinde büyük hizmetleri olan Hafız Halit Aydoğdu yapılan ilkokulda 1958-1963 yılları arasında ilk görevi aldı ve bu süre içersinde 4 kız 112 erkek 116 öğrenci mezun etti.Daha sonra 1963-1980 yılları arasında Faik Akçay okulda müdür olarak görev aldı ve 91 kız, 569 erkek, 660 öğrenci mezun etti.Bu yıllardan sonra düzenli bir şekilde eğitim-öğretime devam edildi.

1980-1982 yılları arasında Yılmaz Yığcı, 1982-1985 yılları arasında Kazım Ayhan, 1985-1994 yılları arasında Arkın Kaya müdür olarak görev aldı.Yılmaz Yığcı 49 kız, 71 erkek, 120 öğrenci; Kazım Ayhan 74 kız, 76 erkek, 150 öğrenci; Arkın Kaya 204 kız, 200 erkek, 404 öğrenci mezun etti.

Sınıf sayısı yeterli olmayan okul önce üç sınıfa daha sonraki yıllarda da ek bina yapılarak beş sınıflı ilkokul haline getirildi.1988 yılında okul müdürü Arkın Kayanın girişimleriyle köylü-devlet işbirliği ile okul yeniden yapılarak iki katlı bina dokuz derslikli hale getirildi.
    19/09/1996 tarihinde Özdil Ortaokulu ile Özdil İlkokulu birleşerek Özdil İlköğretim Okulu adını aldı.Okul müdürlüğüne Ayhan ÖZTOK atandı.

Okul bahçe duvarı, bahçe kapısı yapılarak bahçe parke döşendi. Ayrıca okul bahçesine Atatürk Büstü yapıldı.1998 yılında okulumuzda bilgisayarlı bilgi teknoloji sınıfı kuruldu

Okulumuzun 2004 yılında ısınma sistemi kalorifere çevrildi.

Okulumuzun sınıf sayısı yeterli olmamakla birlikte halen sekiz derslik ve bir bilgi teknoloji sınıfıyla eğitim-öğretime devam edilmektedir.

2007 yılında Avea tarafından bilişim teknoloji sınıfına 20+1 bilgisayar hibe edildi.

Kurumun Misyonu :

Biz Özdil İlköğretim Okulu olarak bölgemizdeki bütün öğrencilerin ilgi,eğitim ve yetenekleri doğrultusunda eğitilerek;yapıcı,yaratıcı,problem çözebilen,çevreye duyarlı,özgüveni gelişmiş,bilgi çağındaki gelişmeleri takip eden,uygulayan birer yurttaş olarak yetiştirerek,yaşama hazırlamak için gerekli eğitim ve öğretimi vermek için varız.

Kurumun Vizyonu:

Eğitimin sürekliliği ilkesine uygun olarak,toplumun gelişip ilerlemesine önderlik yapabilmesinin düzeneğini hazırlamak,toplumsal ve sanatsal olaylara ilgi duyan,Atatürk ilke ve İnkılaplarını benimsemiş duyarlı bireyler yetiştirmek.

Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Kaynak : trabzon.meb.gov.tr

Bu Sayfayı Paylaş