Örgüden Terlikler

'El Örgü Örnekleri' forumunda Dine tarafından 15 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Örgüden Terlikler konusu

2. faneliq

faneliq Yeni Üye

terliklerin yapilisini gonderebilirmisiniz

3. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Terlikleriniz eskidimi?onları atmak yerine yeni bir görünüm kazandırmak hatta terlik patik haline getirmeye ne dersiniz?
    Evet yapımı son derece basit resimlerdende anlaşılacağı gibi sadece sık iğne veya normal trabzan tabir edilen düz çubuk modeli ile öncelikle terliğimizin burun kısmından başlayarak dar dan genişe doğru ilmek arttırarak sık iğnelerimizi yapamaya başlayalım
    terliğimizin en kısmınıda göz önüne alarak ve sık sık ölçerek istenen genişliğe geldiğinde ve aynı zamanda boy olarakta tabii terliğimizi üst kısmının örme işlemini bitiriyoruz daha sonra yor gan iğnesi yardımı ile bu elde ettiğimiz parçayı terliğimizin burun kısmını kapatacak şekilde kenarlardan terliğe dikiyoruz

şimdi sıra geldi taban işlemine yine burun kısmında olduğu gibi taban genişliğini göz önünde bulundurarak belirli sayıda zincir çekip başlıyoruz dardan genişe doğru terliğimizin boyunca örüyoruz ve aynı burun kısmında olduğu gibi yine terliğimizin iç kısımlarından iğne ile dikiyoruz

üstünün süslemesi sizin zevkinize kalmış isterseniz kurdela veya çiçek motifleri ilede süsleyebilirsiniz

şimdi sıra geldi 5.ve 6. Resimlere ben terlik olarak değilde patik olarak kullanmayı düşünüyorum veya çocuğuma tabanı terlik olan bir yün örgü birpaik giydirmek istiyorum derseniz
    5.resimdende anlaşılacağı üzere terliğimizin boşta kalan yan taraflarından tığ ile batarak yine aynı şekilde sık iğne veya trabzanlar örerek örmeye devam edebilirsiniz ayağınızda belli bir seviyeye gelince örmeyi kesin ve burun kısmının son kısımlarından her 2 yandan örerek birleştirin
    evet bu kadar basit yün örgü terlik veya patiğiniz kullanıma hazırdır
    denemeye ne dersiniz?

Alıntıdır

1 kişi bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş