Örencik İlköğretim Okulu Bozdoğan Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 15 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Örencik İlköğretim Okulu Bozdoğan Aydın konusu Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Örencik İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Bozdoğan'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Örencik İlköğretim Okulu Resimleri

OKULUMUZ
    Örencik köyünde ilk okul 1943 yılında tek odalı eski köy konağında açılmış ve eğitim öğretim faaliyetine başlamıştır. İlk öğretmeni de eğitmen Osman ALKAN dır. Bu okul üç yıl süreli olup, ilk diplomalarını dağıtıktan sonra bu okulda öğrencilerin hepsini alamadığından iptal edilmiştir. Yerine iki katlı bir köy konağı yapılmıştır. Köy konağı ahşap bina olup, taş duvar ile yapılmış ve üzeri tahta ile örtülmüştür.

Zamanla burası da dar gelmiş ve şimdiki okulumuzun yerine 5 oda bir müdür odası olmak üzere köy halkının katkılarıyla 1947 yılında bir okul yapılmıştır. Bu okulda ahşap bir yapıya sahip olup, duvarları taş örme, üzeri tahtadır. Nihayet bu okulda sökülmüş, yerine şu an eğitim öğretim faaliyetlerine devam ettiğimiz okul 1968 yılında Milli Eğitim Bakanlığınca Örencik köyüne yaptırılmıştır. Bu yapı iki oda olup, bir müdür odası mevcuttur. Köyde planlı olarak devlet eliyle yaptırılan ilkokul budur. Okula ilaveten 1977 yılında okul ihate duvarı ve tuvalet, 1980 yılında öğretmen lojmanı yapılmıştır. En son 1986 yılında ise eski okula ek olarak modern planlı iki dershaneli yeni bina hizmete girmiştir.

Vizyonumuz

Örencik İlköğretim Okulu olarak misyonumuz, okula gelen öğrencileri kendilerini gerçekleştirecek uygun ortam sağlama yoluyla özgüven, sorumluluk, yorumla ve çözümleme gücüne sahip bireyler yetiştiren bir kurum olmak.

Misyonumuz
    Eğitim-öğretim kendisiyle sınırlı kalmayan, çevresini de etkileyen, çağdaş dünya koşullarına ayak uydurabilmiş nesiller yetiştiren; en önemlisi bunu lafta bırakmayıp bu doğrultuda var gücüyle çalışan, insan kavramını hep ön planda tutan, insana insan olduğu için değer veren bir bilim ve kültür kaynağı olmaktır.

Örencik İlköğretim Okulu Aydın Bozdoğan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Örencik İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Örencik İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Örencik İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Örencik İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ÖRENCİK İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Örencik Köyü Bozdoğan

Telefon Numarası: 2564371277

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi :
    420238@meb.k12.tr

Web Adresi: Aydın Bozdoğan Örencik İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz -
    www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş