Önerler İlköğretim Okulu Bilgileri Çorlu Tekirdağ

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 21 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Önerler İlköğretim Okulu Bilgileri Çorlu Tekirdağ konusu Çorlu Önerler İlköğretim Okulu Hakkında - Önerler İlköğretim Okulu Tanıtımı - Önerler İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Önerler İlköğretim Okulu Resimleri

Önerler İlköğretim Okulu Tekirdağ Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Önerler İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Önerler İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Önerler İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Önerler İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: ÖNERLER İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: ÖNERLER KÖYÜ
    Telefon Numarası: 2826854088

Okulumuz
    Önerler Köyü 1939 yılında Bulgaristan’dan gelen göçmenler tarafından kurulmuştur. Çorlu İlçe merkezine uzaklığı 8 km dir. Köyümüzün okulu 4671 m2 lik arsa üzerine 1944 yılında köy halkı tarafından yapılmış ve 1948 yılından sonra eğitime başlamıştır.

Köyümüz devamlı göç alması ve köy tarlalarının imara açılması nedeniyle nüfus artışı yaşanmaktadır. Bugün itibarı ile 2000 kişi olduğu tahmin edilmektedir. Eski okulun ihtiyaca cevap vermemesi ve 8 yıllık temel eğitime geçilmesi ile köyümüze 1999 yılında 8835 m2 köy tüzel kişiliğine ait arsa üzerine 1355 m2 kapalı alan olan 3 katlı İlköğretim Okulu yapılmış ve aynı yıl eğitim öğretime başlamıştır.
    Okulumuzda kadrolu 4 sınıf öğretmeni, 4 branş öğretmeni, 2 sözleşmeli öğretmeni ve 1 görevlendirme İdarecisi olmak üzere toplam 11 personel görev yapmaktadır. Her sınıftan 1 şube ve ortalama 20’şer öğrenci öğrenim görmektedir. 2008/2009 eğitim öğretim yılında İlköğretimde kayıtlı 169, Anasınıfında kayıtlı 17 öğrenci olmak üzere toplam 186 öğrenci mevcudumuz vardır.

Okulumuzun giriş katında 1 öğretmenler odası, 1 Müdür yardımcısı, 1 Müdür odası, 1 rehberlik odası ve 960 kayıtlı kitabı olan 1 kütüphane mevcuttur. I ve II. Katta 8 dershane 1 anasınıfı, 1 Bilgi Teknoloji odası, 1 Fen ve Teknoloji laboratuarı, her sınıfında projeksiyon, 1 Harita odası, 1 Hizmetli odası, 1 Depo, ve her katta kız erkek tuvaletleri mevcuttur. Okulumuz ek binasında Çok Amaçlı salon, mutfak ve 2 adet depo bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

webrehberi.biz

Bu Sayfayı Paylaş