Öldür Beni

'Sinema Film Tanıtımları' forumunda Siraç tarafından 21 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Öldür Beni konusu
    Öldür Beni

Gösterim tarihi:06.Şubat.2009

Yönetmen:Korhan Uğur
    Oyuncular:Burak Sarımola, Mehmet Erbil, Nihan Aslı Elmas, Erol Alpsoykan
    Dil:Türkçe
    Tür:Fantastik, drama

İnsanoğlunun hep peşinden koştuğu ideallerden biri ölümsüzlük. Ama peki ya insan hiç ölmeyeceğini öğrense neler yapar. İşte Korhan Uğur'un senaryosunu yazdığı ve yönettiği film, bu soruya cevap arıyor.

Konusu
    Ozan ve Atilla, çeşitli köyleri gezip köy yaşantılarını ve yöresel yemekleri konu edindikleri bir televizyon programı hazarlamaktadırlar. Bir gün yolları Dikili’nin gizemli bir köyüne düşer. Bu köyde Emine Teyze’nin esrarengiz şerbetinden içen Ozan’ın hayatı birdenbire değişir.

Ozan yaşadığı değişikliğin ne olduğunu algılamaya çalışırken, birdenbire ölümsüzlüğe erdiğini farkeder. Ancak şerbetin diğer etkisi daha vardır: bu şerbetten içenler ne olursa olsun köyü terk edememektedirler. Şerbeti tatmamış olan Atilla, arkadaşını orada bırakır ve kaçar. Köyde yalnız başına kalan Ozan’ı teselli etme işi de köyün muhtarı Hulusi Dede’ye düşer.

Bir süre sonra Ozan’ın kız arkadaşı Duygu da köye gelir. Ne var ki, Ozan’ın ölümsüzlüğe kavuşmuş olması ve tüm yaşananlara bir anlam verememesi kafasını epeyce karıştırmıştır. Duygu da çareyi Ozan’ı terk ederek köyden kaçmakta bulur.

Ozan çok geçmeden köydeki tek ölümsüz kişinin kendisi olmadığı anlar. Köydeki herkes Emine Teyze’nin şerbetinden içmiştir ve ölümsüz bir hayata kavuşmuştur. Hulusi Dede, Ozan’a bu köyde yaşamanın bir fırsat olduğunu, kısa hayatta yapmak isteyip de yapamadığı her şeyi burada yapabileceğini anlatır. Köydeki herkes, yapmak isteyip de yapamadıklarını bir liste haline getirmiştir ve tek tek bunları yapmaya çalışmaktadır. Şimdi liste yapma sırası Ozan’a gelmiştir…

Bu Sayfayı Paylaş