Ölüm Ki Ah Kartanesi

'İlahi Sözler Ezgiler' forumunda Dine tarafından 13 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Ölüm Ki Ah Kartanesi konusu
    Ölüm Ki Ah Kartanesi

Ölüm sıradanmıydı ? bir başkasına mıydı? bana gelmeyecekmiydi?
    öyleyse neden neden
    kendimden geçmek için kendime gelmiyorum
    neden hala ardı arkası kesilmeyen tulu emeller peşindeyim
    neden istekliyim dünyaya karşı bu kadar
    dünyaki bir han odası degilmiydi ahiretin tarlası hükmünde degilmiydi ? neden mesken eyledim öyleyse .... kelime anlamı ( aşağıı ) olan kayda degeri olmayan yaradanın nezdinde bir sinek kanadı kadar bile değerli olmayan üstelkte seni de hiç umursamayan dünyayı neden.... neden bu kadar arzular ki insan İki nefeslik bir şeydi aslında ölüm aldın veremedin verdin alamayabilirsin bu kadar ince ve kopmaya hazır bir bag varken aranda niyedir hiç ölmeyecekmiş gibi dünyaya dalmak ve gafletle yaşamak ...

bir nefes ayırır iki dünyayı
    bir ok ki gerilmiş titriyor yayı
    yüregim tetikte yedi iklim
    bekliyor vuslatı o SON anı
    O Son anı nasıl bir bekleyiştesin ey nefsim
    aldanış çukurlarına düşe düşe mi beklemedesin o son anı
    hala gelmiyecekmisin kendine nedir bu kuşandıgın gaflet örtüsü
    O Son anı hangi yüzle karşılamaya niyetlisin
    söylermisin ey nefsim

Günahlarla dolu bir ömürle mi
    bu yüzlemi çıkacaksın seni yaradanın huzuruna

Hala bir nefesin varsa Unutma ki o gafur ve rahimdir tevbe edenin tevbesine icabet edendir.Sen ona bir adım gidersen o sana koşarak gelendir.
    Çünkü o senin biricik sahibin tek sahibindir.Seni senden de çok düşünen ve sevendir. Sevdigi için var edendir.Annen den bile çok daha merhametli ve şefkatlidir senin için.
    Yeter ki sen onunla ol sahih bir tebve ile kapısına git seni var edenin.
    Tevbe ne demekitir bilirmisin ey nefsim (dönüştür ) tevbenin adı özüne dönüştür rabbine verdigin o büyük söze dönüştür ne çabuk unuttun degilmi ey nefsim
    kalu bela da verdigin o sözü ne çabuk unuttun...Dön ey nefsim geldim de ..... sanadır teveccuhum rabbim de döndüm ey nefsim; uslan artık döndüm de ve o SON an gelip çatmadan dön.... dön.....

eylülün kırdıgı bir gül gibi
    rüzgarlara salın beni
    düşünce bedenim şu topraga
    baharlara gömün beni

ölüm ki ah kar tanesi
    ölüm ki ah yalnızlık
    ölüm ki ah çıkmaz sokak
    ölüm ki ah son durak
    Ölüm ki ah sevgiyi var eden sevginin tek sahibi ve asıl sevilmeye layık olan vedud olan rabbimin huzuruna çıkışın adı

seni de seviyorum ey ölüm çünkü sen bir buraksın
    beni rabbime ulaştıracaksın inşallah

( Ve ölüm geldi kapıma ansızın her şey yarım kaldı umutlarım hayellerim yarına dair her şeyim yarım kaldı.sevdiklerim mesela sevenlerim rüyalarım hayallerim yarım kaldı yarım kaldı
    yeni bir hayatın koynuna girerken usul usul nelerin bekledigini bilmiyorum beni ve bilmiyorum sonumu
    Ey hayat ey üç günlük dünya ne de çabuk geçtin günleri bir bir sıralayarak ömrümden
    ey ölüm şimdi seninin bir tenhada sessizim Hoşgeldin.....Hoşgeldin.....
    umut mürare > ölüm ki ah eserinden esinlenerek ve alıntı yaparak kalemime dökülenler)

Ölüme yani (vUSLATA ) HOŞGELDİN diyebilmek duasıyla
    Nur...

Bu Sayfayı Paylaş