Öğrenciler, 'Çatallı Köyü' Oyunuyla Başarılı Bir Performans Sergiledi

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 10 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

1. NeslisH

NeslisH Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Öğrenciler, 'Çatallı Köyü' Oyunuyla Başarılı Bir Performans Sergiledi konusu
    Ağrı Patnos Cengiz Topel İlköğretim Okulu öğrencileri, 'Çatallı Köyü' adlı oyundaki performanslarıyla profesyonel tiyatrocuları aratmadı

Patnos Halk Eğitim Merkezi Çok Amaçlı Salonu'nda Cengiz Topel İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından oynanan oyuna veliler yoğun ilgi gösterdi Ali Yörük'ün 'Çatallı Köyü' isimli oyunu Patnoslu tiyatroseverlerin beğenisini kazanırken, izleyiciler bol bol güldü Oyunda öğrenciler kendi becerilerini sergileme imkanı da buldu Okulun 2 kademesinde okuyan ve yaklaşık 15 kişilik bir öğrenci grubu tarafından sahnelenen iki perdelik oyun izleyicilerden tam not aldı

Okulun Türkçe öğretmeni Senem Şahin tarafından organize edilen tiyatro oyununun konusu, kız istemenin kavgaya dönüşmesi ve sonrasında kan davasına kadar varan sonuçları içeriyor

Oyundan sonra öğrencileri tek tek kutlayan ve onlara hediyelerini takdim eden Kaymakam Tuncay Dursun, tüm oyuncuların rollerini profesyonelce oynadığını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti Dursun, bu tür aktivilerle öğrencilerin kendilerini daha iyi ifade edebilme özelliğini de kazandığını kaydederek, bu tür güzelliklerin devamını diledi​

Bu Sayfayı Paylaş