Çukurova Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 23 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Çukurova Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Bilgileri konusu fakülteler - fen edebiyat fakülteleri - çukurova üniversitesi fakülteleri

Çukurova Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Üniversitenin kuruluşundan bir yıl sonra 1973/1876 sayılı yasa ile Temel Bilimler Fakültesi adıyla kurulmuştur. 1977-1978 ders yılında 24 öğrenci, 20 akademik ve idari personel ile Köprüköyde bulunan Ziraat Okuluna ait baraka ve dersliklerde eğitim-öğretime başlanmıştır. Fakülte, kampus alanı içerisindeki binasına 1980 yılında taşınmıştır. Başlangıçta Biyoloji, Fizik ve Uzay Bilimleri, Kimya, Matematik ve Yer Bilimleri Bölümleri bulunan fakültenin adı 30.3.1983 tarihinde Fen-Edebiyat Fakültesi olarak değiştirilerek, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Türk Dili ve Edebiyatı, Arkeoloji ve Sanat Tarihi, Tarih Bölümlerinden oluşturulmuştur. Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü. 22.04.2002 tarihinde Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümleri olmak üzere ikiye ayrılmış, 16.09.2002 tarihinde de İstatistik bölümünün açılması ile fakültedeki bölüm sayısı 9 a çıkmıştır. Biyoloji, Fizik, İstatistik, Matematik, Kimya, Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerinde lisans ve lisansüstü düzeyde, Arkeoloji bölümünde ise lisansüstü düzeyde eğitim-öğretim yapılmaktadır.

Çukurova Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi 01330 Balcalı /Adana

( Tel: 0322 338 60 84 / Fax: 0322 338 60 70 )

Ç.Ü. F.E.F.

Bu Sayfayı Paylaş