Çukurova Üniversitesi Ceyhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 2 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Çukurova Üniversitesi Ceyhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Bilgileri konusu Ceyhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu İletişim - Ceyhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu tarihçe - meslek yüksek okulları - ceyhan myo

Tarihçesi

Ceyhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çukurova Üniversitesine bağlı olarak 1993 yılında Sağlık Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulu arasında yapılan ek protokol gereğince 06.04.2003 tarih ve 1290-5601 sayılı yazısı ile kurulmuş olup, Yükseköğretim Yürütme Kurulunun 2003 yılında aldığı kararla 2003-2004 eğitim-öğretim yılında Sağlık Programları bölümüne bağlı, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği Programı ile Diş Protez Programına öğrenci alınarak öğretime başlamıştır.
    2009-2010 eğitim-öğretim yılında Yaşlı Bakımı Programı da açılarak üç program ile eğitime devam edilmektedir.

Faaliyet Alanı

Yüksekokuldaüç programda eğitim-öğretim hizmeti verilmektedir. 2009-2010 eğitim-öğretim yılında uluslararası standartlar dikkate alınarak meslek yüksekokullarının bölüm ve program adları değişerek yeni adları ile eğitimini sürdürmektedir.

Bunlar;

Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümüne bağlı;

-İlk ve Acil Yardım Programı

Dişçilik Hizmetleri Bölümüne bağlı;

-Diş Protez Teknolojisi Programı

Hemşirelik ve Bakım Hizmetleri Bölümüne bağlı;

-Yaşlı Bakımı Programı'dır.

İLETİŞİM

Adres : Gaziosmanpaşa Mahallesi Yumurtalık Yolu Üzeri Ceyhan

Telefon : 0322-6137311

Fax : 0322-6135180

www.cukurova.edu.tr/yokullar/cshmyo