Çorum - Merkez - Çorum Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 15 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Çorum - Merkez - Çorum Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi konusu Çorum - Merkez - Çorum Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi

Okulumuz; Milli Eğitim Bakanlığının 08/08/2000 sayılı makam onayı ile 2001/2002 Eğitim-Öğretim yılında 20 Müzik, 7 Resim öğrencisi ile eğitim-öğretime Çorum Anadolu İletişim Meslek Lisesinin binasında geçici tahsisli olarak başlamıştır.

2002/2003 öğretim yılında Ticaret ve Turizm Genel Müdürlüğü'ne bağlı 75. Yıl Ticaret Meslek Lisesi binasının tamamen okulumuza tahsis edilmesi ile eğitim öğretimine bu binada devam etmiştir.Okulumuzun tip projesine uygun olarak yapımına devam edilen Merkez Bayat Köyündeki binası 2003/2004 öğretim yılına yetiştirilmek üzere inşaatına devam edilmiştir.Aynı öğretim yılının II. Dönemi Şubat ayında yeni binasında eğitim öğretimine başlamıştır.

MİSYONUMUZ

Biz Çorum Güzel Sanatlar Lisesi Olarak, Atatürk�ün göstermiş olduğu yolda, bilimsel ve çağdaş eğitim-öğretim ile öğrencilerimizin bireysel özelliklerine göre gelişimlerini sağlamak, böylece topluma yararlı birer birey yetişmeleri için varız.

Güzel sanatlara eğilimi olan, orta öğretim öğrencilerine en az bir yabancı dil öğreten, asgari düzeyde kültür dersleri veren, seçtikleri sanat alanında yeteneklerinin serpileceği, yaratıcılıklarının gelişebileceği ortam ve hizmetleri sunan bir sanat eğitimi okuluyuz.

VİZYONUMUZ

İstiyoruz ki,

Öğrencilerimiz ve çalışanlarımız Çorum Anadolu Güzel Sanatlar lisesinde bulunmaktan mutlu olsun.

İstiyoruz ki,

Çorum Anadolu Güzel Sanatlar Liseli olmak bir ayrıcalık olsun.

İstiyoruz ki,

Eğitim - öğretim öğretmen ve öğrencilerin birlikte kendilerini geliştirdikleri bir süreç olsun

İstiyoruz ki,

Okulumuz yenilenerek gelişsin; çevreye destek ve öncü olsun.

İstiyoruz ki,

Okulumuz alanında her gün daha iyi ve en iyi olsun.

Telefon Numarası: 0 (364) 227 67 40

Fax: o (364) 227 67 41

Adres: Osmancık Yolu 5.Km Çorum

Bu Sayfayı Paylaş