Çopurlu İlköğretim Okulu Mersin Bozyazı

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 26 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Çopurlu İlköğretim Okulu Mersin Bozyazı konusu Bozyazı Çopurlu İlköğretim Okulu Hakkında - Çopurlu İlköğretim Okulu Tanıtım - Çopurlu İlköğretim Okulu Resimleri - Çopurlu İlköğretim Okulu İletişim

OKULUMUZUN TEMEL AMAÇLARI
    8 yıllık eğitim sonunda ;
    Kültürlü, bilgili ve bilgiyi kullanabilen, sosyal,
    Türk Milli Eğitim Temel Kanunu’nda belirtilen amaçlara ulaşmış
    ÇAĞDAŞ ve ATATÜRK İLKE ve DEVRİMLERİ’Nİ özümsemiş İNSAN yetiştirmek.

ALT AMAÇLAR:

Orta öğrenime ve hayata hazırlayıcı tüm BİLGİ, BECERİ, TUTUM ve DAVRANIŞLARI kazandırmak,
    Sosyal insan olmanın gerektirdiği tüm alışkanlıkları DAVRANIŞ haline getirmek.

Bu felsefe ile idareci ve öğretmen arkadaşlarımız yola çıktık,okulumuzu başarı yönünden en üst seviyelere getirmek için ant içtik.Çocuklarımız ahlaki yönden en üst seviyelerde olacak,okulumuzdan SBS sınavında her yıl Fen lisesi ve Anadolu lisesine öğrenci yerleşimi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.Eğitim anlayışımız Jean Piaget’e göre : “Öğrencilerin kendilerine dayatıldığı için değil, istekleri için çaba göstermelerini, kendileri dışında hazırlanmış bilgiyi kabul etmek yerine, akıl kullanarak özgün çalışmalar yapmalarını gerektirir. Amacımız, işbirliğine dayalı, kişisel sorumluluklarını kazanabilecekleri sosyalleşmeye, yaratıcılığa, problem çözmeye, düşünmeye, ifade etmeye, yapıcı olmaya özendiren özgür bir ortam sağlamaktır. Çopurlu İlköğretim okulu örgütsel amaçları, temel amaçlar. Okulumuzun değerlerini iyi özümsememiz ve tüm davranışlarımızı bu değerlere uygun hale getirmemiz gerektiğine inanıyoruz.. Okulumuza yön verecek temel değerler, okulumuzun vizyonu, misyonu, amaçları, hedefleri için çok önemli bir referans kaynağıdır. Bir okulun geliştirilmiş değerleri yoksa okulun vizyonu, misyonu yani nereye gittiği karmaşık hale gelir. Okulun değerlerinin olması, öncelikle kararları ve davranışları yönlendirir.
    Eğitimde Kalite Politikamız
    Demokratik ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla eğitim ve öğretim alanındaki gelişmeleri yakından izleyerek, daima ileriye gitmeyi hedeflemek.
    Bütün çalışmalarımızda veli ve öğrencilerimizin gelişimini ve memnuniyetini amaç edinerek, Atatürk İlkelerine bağlı, dünya standartlarına uygun bir eğitim ortamını yaratmaktır.
    “Bugün okul yönetimindeyiz, yarın ülkeyi yöneteceğiz.”

İletişim bilgilerimiz

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
    MERSİN BOZYAZI ÇOPURLU İLKÖĞRETİM OKULU
    Tel / Faks: 0324 851 2515
    E-Posta:238296@meb.k12.tr

Okulumuz MERSİN ili Bozyazı ilçe merkezindedir.merkeze 2km uzaklıktadır.Yukarıdaki numaradan bize ulaşabilirsiniz.Okulumuz şirin bir okul olup her an ulaşım yönünden en kolay okullardan biridir.

http://okulweb.meb.gov.tr/33/04/238296/tr/index.html

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Bu Sayfayı Paylaş