Çimentaş İlköğretim Okulu Bornova İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 3 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Çimentaş İlköğretim Okulu Bornova İzmir konusu Çimentaş İlköğretim Okulu Hakkında - Çimentaş İlköğretim Okulu Tanıtım - Çimentaş İlköğretim Okulu Resimleri - Çimentaş İlköğretim Okulu İletişim

Çimentaş İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Çimentaş İlköğretim Okulu Bornova ilçesi,Altındağ,Çamkule Mahallesi'nin kuzey yamacında meyilli bir arazi de 2400 metre kare arsa üzerine Çimentaş İzmir Çimento Fabrikası Türk A.Ş tarafından 1985 yılı Mart ayında yapılmıştır. Okulumuz Çimentaş Türk A.Ş tarafından yapıldığı içinde okulumuza İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol gereği Çimentaş İlköğretim Okulu adı verilmiştir. Okulumuz 1985-1986 Eğitim Ve Öğretim yılında hizmete açılmıştır.Okulumuz eğitim ve öğretime 175 öğrenci, müdür ve dört öğretmen kadrosu ile başlamıştır.Kurucu okul müdürü Mücahit ATEŞ 17.02.1986 tarihine kadar görevini sürdürmüştür.Mücahit ATEŞ'ten sonra; İsmail BİLGİN 02.07.1986 tarihine kadar;A.Kadir KURT 01.12.1987 tarihine kadar;Halit GÖKDAĞ müdür vekili olarak 20.11.1989 tarihine kadar; Sülhattin ÇELİK 05.04.1990 tarihine kadar;Metin ARAPKİRLİ 15.09.1993 tarihine kadar okul müdürlüğü görevini yürütmüştür 05.12.2000 tarihinden itibaren de Zeki ÖZMEN okul müdürü 01.03.2005 tarihine kadar okul müdürü olarak çalıştı.24.06.2005 tarihine kadar okul müdürlüğüne Kadir VATANSEVER müdür vekili olarak vekalet etti.Mustafa SARITOPRAK okulumuzda 07.11.2005 tarihine kadar çalıştı.08.11.2005-16.11.2005 tarihleri arasında okul müdürlüğüne okulumuz öğretmenlerinden Çağdaş Onur ZÜNGÜR vekalet etti.17.11.2005 tarihinden itibaren de okul müdürlüğünü Hüseyin KURU vekaleten yürütmektedir. 1985 yılında yapılan 1.hizmet binası üç katlı olup;2. hizmet binası 2001-2002 Eğitim Ve Öğretim yılında aynı fabrika tarafından dört katlı olarak yapılmıştır.1985 yılında okulumuzun açılışını 7.cumhur başkanı sayın Kenan EVREN'in ve zamanın Milli Eğitim Bakanı Metin EMİROĞLU'nun hazır bulunduğu bir törenle olmuştur.Çimentaş İzmir Çimento Fabrikası Türk AŞ'nin okulumuza önemli katkı ve yardımları zaman zaman devam etmektedir. Okulun kırtasiye,boya-badana,araç-gereç ihtiyaçlarını zaman zaman bu fabrika tarafından karşılamaktadır.Okulumuzun öğretim şekli normal olup;öğrencilerin tamamı gündüzlüdür. Okulumuz A tipi bir okul olup; dili İngilizcedir.Okulda 25 derslik,1 Fen Bilgisi Laboratuarı,1 İş Teknik Atölyesi,1 Arşiv Odası,3 İdari Oda,1 Öğretmenler Odası,1 Rehberlik Odası,1 Anasınıfı mevcuttur.Okulda şu anda 36 personel çalışmakta olup öğrenci sayısı 935 kişidir.

Çimentaş İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

İlçesi : Bornova
    Okulun Adı : Çimentaş İlköğretim Okulu
    Okul Adresi : Çamkule Mah 704 sk No:32 Bornova İzmir
    Telefon Numaraları : 0 (232) 433 91 82
    Faks Numaraları : 0 (232) 458 54 69
    E-mail Adresi :
    636684@meb.k12.tr
    Okulun Web Adresi: http://www.cimentas.8k.com/index.html
    Okulun İlçe ve İl merkezine uzaklığı : Merkez
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu