Çeltek Madeni İlköğretim Okulu Suluova Amasya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 7 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Çeltek Madeni İlköğretim Okulu Suluova Amasya konusu Amasyadaki İlköğretim Okulları Hakkında - Çeltek Madeni İlköğretim Okulu Tanıtımı - Çeltek Madeni İlköğretim Okulu Hakkında - Çeltek Madeni İlköğretim Okulu Resimleri - Amasya Suluova'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri

OKULUMUZ TARİHÇESİ

Okulumuz 1944 yılında Devlet Demiryolları tarafından yapımı gerçekleştirilen 3 derslik 1 öğretmenler odası ile ilkokul binası olarak inşa edilmiş olup;1944 yılında eğitim öğretime başlamıştır.Artan nüfusu ve öğrenci sayıları nedeniyle 1967 yılında 2 derslik ve 1 idare odası olarak ek bina daha yapılmış olup eğitim öğretime bu iki binada devam edilmiştir.Öğrenci sayısının artmasıyla birlikte 1981 yılında ikili öğretim programına başlanarak bu uygulamaya 1987 yılına kadar devam edilmiştir.Daha sonraki yıllarda öğrenci sayısının azalmasıyla 1988 yılında normal eğitime geçilmiştir. Okul bahçesinde meydana gelen çökme ve okul binasının eski olması nedeniyle yeni bir okul binası yapılması zorunlu hale gelmişti. Bu amaçla 1993 yılında yapımına başlanan 3 katlı, 10 derslikli kaloriferli, 4 idare odası , spor salonu, kantini, deposu, laboratuarı ile modern bir ilköğretim okulu yapımı gerçekleştirilerek 06/12/1994 tarih ve 715/31625 sayılı valilik onayı ile okulumuzun adı ÇELTEK MADENİ İLKÖĞRETİM OKULU olarak hizmete girmiştir.

Çeltek Madeni İlköğretim Okulu Amasya Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Çeltek Madeni İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Çeltek Madeni İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Çeltek Madeni İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Çeltek Madeni İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ÇELTEK MADENİ İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Istiklal Cad. Aksoy Sok. No:5 Suluova / Amasya

Telefon Numarası: 3584176624

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi:celtekmadeniio@hotmail.com

Web Adresi:
    Çeltek Madeni İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz -
    www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş