Çekirdeği Olmayan Hücreler Nelerdir?

'Konu Dışı Başlıklar' forumunda Mavi_inci tarafından 19 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. Mavi_inci

Mavi_inci Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Çekirdeği Olmayan Hücreler Nelerdir? konusu Çekirdeği Olmayan Hücreler Nelerdir?

Çekirdeği olmayan hücreler vardır ve bunlara prokaryotik hücreler denir. Prokaryotlar proteinle çevrilmiş çember biçiminde bir DNA zinciri (kromozom olarak) taşırlar. Bunlarda mitoz bölünme olmaz. Kromozomlar hücrenin bir ucundan diğerine hareket ederek kendilerini replike ve duplike ederek çoğalır. Daha sonra hücre bölünür. Her hücrede yalnız tek bir kromozom vardır. Bu nedenle tüm prokaryotlar gen bakımından haploittir.

2. lütfen cevabı soyleyin azar isitmiyim öğretmenden

3. Tamam anladık çekirdeği olmayan hücre var;fakat kanıtsal materyel nerede? :/

4. eğer 6. sınıfsanız kanıtsal materyalistemez

5. 6. sınıftayım ve kanıt istiyor öğretmen

6. bende 6. sınıfım ve bu bilgi bana yetiyor

7. daha fazla bilgi olabilir offfffffffffff

8. yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa offfffff cevap ne

9. Çekirdeği olmayan hücre Prokartottur arkadaşlar

10. çok güzel çokkkkkkkkkk işime yarada çok sağol

11. ya ama bende 6. sınıftayım bu bilgi hiç yetmez işime yaramadııııııııııııııııııııııııııııııııııııııı
    daha çok bilgi

12. ya adları neonu verin mesela amip falan çekirdeği olmayanlarr

13. çok az bi tanecik hüce var

14. 6. sındayım ve bu bilgiyle 3 artı aldım yuppi

15. kalıtsal materyaller sitoplazmada

16. bu yetmiyo öğretmen daha istiyor

17. Allah askina cevabı net verin uzatmayin

18. Hücreler ilkel Hücre ve gelişmiş Hücre olarak ikiye ayrılır. Gelişmiş hücre insan,çiçek,muz,mantar vb canlı hücrelerinin bu hücrede çekirdek bulunur.
    Ilkel Hücrede ise Çekirdek yoktur ve Kalıtım maddesi(DNA) sitoplazmada bulunur buna örnek olarak bakteri vardır bende 6. Sınıfım

19. Ya adını verip bitirseydin uzatmasaydınız anlayamadım ...

20. Çok güzeldi

Bu Sayfayı Paylaş