Çehreliler İlköğretim Okulu Sürmene Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Çehreliler İlköğretim Okulu Sürmene Trabzon konusu Çehreliler İlköğretim Okulu Hakkında - Çehreliler İlköğretim Okulu Tanıtımı - Çehreliler İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Çehreliler İlköğretim Okulu Resimleri

Çehreliler İlköğretim Okulu Trabzon Sürmene İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Çehreliler İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Çehreliler İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Çehreliler İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Çehreliler İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: ÇEHRELİLER İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Soğuksu Mah. Sürmene/Trabzon
    Telefon Numarası: 4627461867
    Faks Numarası: 4627461867

Kurumun Misyonu :
    Sürmene Çehreliler İlköğretim Okulu olarak üstlendiğimiz eğitim öğretim görevini yerine getirirken,
    -Öğrencilerimizin mutluluğunu ve ruhsal gelişimini ön planda tutmak.
    -Öğrencilerin aile ,toplum ,geleneklerine bağlı, çalışmaya hazır,ahlaklı ve sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek.
    -Öğrencilerimize yardım severlilik ve sosyal sorumluluk ilkelerini aşılamak için okul içinde ve dışında etkinliklere katılmak.
    -Başarının takım çalışmasıyla mümkün olacağına inanarak öğretmen
    -veli-okul birlikte çalışırız.

Kurumun Vizyonu:

Sürmene Çehreliler İlköretim Okulu olarak hedefimiz,aklın,bilmin ve teknolojinin ışığında ,milli manevi değerlerle harmanlanmış,toplumun geleceğini aydınlatacak bireyler yetiştirmek,ülkenin gelişip kalkınmasına katkıda bulunmak .

OKULU’NUN TARİHÇESİ

Okulumuz 1972 yılında “SOĞUKSU İLKOKULU” adı ile Tevfik SUİÇMEZ’in evinde eğitim ve öğretime başlamıştır.Bu binada üç yıl eğitim ve öğretime devam edilmiştir.1975 yılında,Osman oğlu İbrahim ÇEHRELİ’nin bağışladığı 1198 metrekare arsa üzerine mevcut okul binası inşa edilmiştir.Okul binası İbrahim ÇEHRELİ’nin nakit, Soğuksu Mahallesi halkının nakit ve işgücü,Sürmene Belediyesi’nin malzeme ve nakliyat yardımı ile tek kat olarak inşa edilmiştir.1980 yılında bahçe duvarı Soğuksu Mahallesi Muhtarı Ahmet KÜÇÜK tarafından inşa ettirilmiştir.Okulumuzun adı Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü Danışma Kurulu’nun 21/01/1978 tarih ve 1 sayılı kararı ile İl Makamının uygun görmesi ile 08/06/1978 tarihinde “ÇEHRELİLER İLKOKULU” olarak değiştirilmiştir.1985 yılında Okul Müdürü Recep ERDOL’un teklifi üzerine İbrahim ÇEHRELİ’nin damadı M.Orhan ÖZOĞUZ ikinci katı yaptırmayı kabul etmiş,Sürmene Belediyesi eski başkanı Ali KARADENİZ inşaatı emanet usulü ile yaptırmıştır.İnşaatın tamamlanmasında Sürmene Belediyesi malzeme ve nakliyat katkısında bulunmuştur. İkinci kat inşaatı,1985 yılı Haziran ayında başlatılmış,1986 yılı Şubat ayında tamamlanmıştır.18 Şubat 1986 günü düzenlenen açılış törenine,Trabzon Valisi Yılmaz ERGUN, Sürmene Kaymakamı Hidayet ÜNAL,İl Milli Eğitim Müdürü Bener CORDAN ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet HASANBAŞOĞLU ve diğer davetliler katılmış, Vali Yılmaz ERGUN yeni binayı eğitim ve öğretime açmıştır.Okulumuz 1997 -1998 eğitim-öğretim yılından itibaren “ÇEHRELİLER İLKÖĞRETİM OKULU” olarak eğitim ve öğretime devam etmektedir.

http://cehreliler.meb.k12.tr/

Kaynak : trabzon.meb.gov.tr

Bu Sayfayı Paylaş