Çayiçi Yunus Emre İlköğretim Okulu Nevşehir Kozaklı

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 7 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Çayiçi Yunus Emre İlköğretim Okulu Nevşehir Kozaklı konusu Çayiçi Yunus Emre İlköğretim Okulu Nevşehir Kozaklı Hakkında - Çayiçi Yunus Emre İlköğretim Okulu Nevşehir Kozaklı İletişim - Çayiçi Yunus Emre İlköğretim Okulu Nevşehir Kozaklı Tanıtım - Çayiçi Yunus Emre İlköğretim Okulu Nevşehir Kozaklı Tarihçesi - Çayiçi Yunus Emre İlköğretim Okulu

Okulumuzun Tarihçesi

Okulumuz şu andaki binasına 1985 yılında eski binanın kullanılamaz olmasından dolayı taşınmıştır. Şu anda kullanılmakta olan binamız önceleri Çayiçi Köyü Ortaokulu olarak hizmet vermekte iken İlköğretimin sekiz yıla çıkarılması ile Çayiçi Yunus Emre İlköğretim Okulu adını almıştır. 2000 yılında binanın yetersizliği sebebiyle dört derslik ilave edilmiş olup okul bahçesinde bulunan tuvaletler bina içine alınmıştır.2001 yılında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Okulun ihata duvarı , 2002 yılında okulun ahşap olan pencereleri PVC olarak yaptırılmış olup ;2005 yılında da dershane ve tuvalet kapıları yenilenmiştir.İlköğretimin Sekiz yıla Çıkarılması ile Okulumuz Taşıma Merkezi okul Olmuş olup, Yassıca ve Küllüce Köylerinden 6-7-8. sınıf öğrencilerinin taşımalı sistemde eğitim – öğretimi yapılmaktadır.
    2006 yılında ise okulumuzda derslik sayısının yeterli gelmemesi sebebiyle ek derslik yapılması gündeme gelmiş ve 6 Sınıf ve 3 kullanım odası hizmete girmiştir.

Okulumuz Çayiçi Köyünün güneyinde yer almaktadır. Çayiçi köyü mevkii itibarıyla kuzeyinde Yassıca Köyü ,Kuzeybatısında Küllüce Köyü, batısında Belekli Köyü Güneybatısında Hasanlar Köyü arsında yer almaktadır.

Okulumuzun bulunduğu köyün geçim kaynakları hurda ticareti, nakliye, biçercilik, çiftçilik ve hayvancılıktır.

Köyde ilköğretimden sonra bir üst devam etme oranı kızlarda %0 , erkeklerde ise %30 civarındadır. Köyün örf ve ananelerine göre evlenme yaş çok düşüktür. Yetişkinlere okuma yazma kursları açılarak okuma yazma öğretilmiştir.
    MİSYONUMUZ

Türk Milli Eğitim Sistemi içerisinde;
    Demokratik, Laik, Cumhuriyete sadakatli,
    Vatan ve Millet sevgisiyle dolu,
    Aile ve çevresine saygılı, yararlı
    Bilgili insanlar yetiştirmek…

VİZYONUMUZ

Temiz bir çevre,
    Kaliteli ve modern bir eğitim,
    Hayata ve insanlara sıcak bir gülücük…
    Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: