Çayüstü Köyü Bigadiç Balıkesir

'Balıkesir Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 19 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Çayüstü Köyü Bigadiç Balıkesir konusu
    Çayüstü Köyü Bigadiç Bilgileri -Çayüstü Köyü Hakkında -Çayüstü Köyü Tanıtımı - Çayüstü Köyü Resimleri

İlçe: BİGADİÇ - İl: BALIKESİR

Köy Muhtarı: Mustafa MALDAR

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon:

(0 266) 638 11 06

Cep Telefonu:

0 535 729 24 06

Balıkesir
    Bilgiler
    Nüfus 850 (2000)
    Koordinatlar
    Posta Kodu 10440
    Alan Kodu 0266
    Yönetim
    Coğrafi Bölge Marmara Bölgesi
    İl Balıkesir
    İlçe Bigadiç
    Web Sitesi

Çayüstü, Balıkesir ilinin Bigadiç ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur. köyün tarihi çok eskilere dayandığı için adının neredn geldiği bilin memektir Bal kabağı ve cevizi meşhurdur.

Coğrafya

Balıkesir iline 30 km, Bigadiç ilçesine 17 km uzaklıktadır.Çekirdekli,Hamidiye,Dikkonak,Ayvacık, İncirli,Akçakısrak komşu köyleridir.

İklim

Köyün iklimi, Marmara Ilıman iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
    2007 503
    2000 643
    1997 506

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.Son yıllarda meyve fidanları dikilerek ilerisi için yatırım yapılmaktadır.ayrıca önceleri köyün yüzde doksanı tütüncülük yapmaktaydı şuan köyde tütüncülük bitme safhasıns gelmiştir. büyük ölçüde köyden kente göç yapılmaktadır.köyün nüfusu yarıyarıya azalma göstermektedir.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2007 -İbrahim Karakaş
    2004 -Mustafa Maldar 2009 hüseyin demir
    1994 - ehbi ortaç

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi vardır.kanalizasyon şebekesi wardir. Ptt şubesi ve ptt acentesi vardir. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol olup .Köyde elektrik ve sabit telefon vardır.Yaz kış 27-28 °C sıcaklığından su kaynatan hamamı bulunmaktadır. 08.02.2009 pazartesi günü bol yagışlar sonucu köy hamamının suları akmaya başlamiştır.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
    Kaynak : Yerel Net
    Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

2. selam sayın yönetici çayüstü köyü muhtarının mustafa maldar oldugu yazılı bende balıkesir ilinden mustafa maldarı arıyorum bu şahsın eşinin adı ayşe birde lisede okuyan oglu oldugunu söyledi bu şshıs bende kiracı yalnız 15 gündür kayıp mümkünse bunu bilen tanıyan varsa bana ulaşsın teli çaldırsın ben acarım bilhassa açık adresi gerekli cep telafonu na ulaşılmıyor yani açmiyor teşekkürler cep tel 05424144752

Bu Sayfayı Paylaş