Çavuşlar İlköğretim Okulu Dörtdivan Bolu

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 30 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Çavuşlar İlköğretim Okulu Dörtdivan Bolu konusu
    Çavuşlar İlköğretim Okulu Hakkinda - Çavuşlar İlköğretim Okulu Tanitimi - Çavuşlar İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Çavuşlar İlköğretim Okulu Resimleri

Çavuşlar İlköğretim Okulu Bolu Dörtdivan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Çavuşlar İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Çavuşlar İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Çavuşlar İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Çavuşlar İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Okulumuz 1987 yılında Çavuşlar Mah. Hatipler mevkiinde 3 derslikli bir okul olarak açılmış ,1995 yılında ek bina ile 5 derslikli olmuştur.2003 yılında şu andaki bu binaya Semiha Şakir Vakfı tarafından tadilat ve kalorifer tesisatı döşenmiş.2003-2004 Eğitim-Öğretim yılına 6 derslikli bu binada öğretime açılmıştır.2006 yılında 3 Derslik+Bilgi Teknoloji Sınıfı ve Çok Amaçlı Salondan oluşan ek bina yapılarak 2006-2007 Eğitim Öğretim yılında hizmete girmiştir.Okulumuz ilçe merkezinde olup il merkezine uzaklığı 43 km dir.

Adres: Çavuşlar Mah. Hatipler Mevkii Dörtdivan\BOLU

( Yeniçağa Bolu Yolu Üzeri )

Tel : 374 331 20 85

E-mail:
    879655@meb.k12.tr

Kurumun Tarihçesi

Okulumuz 1987yılında Çavuşlar mahallesi Hatipler mevkiinde 3 derslikli ilkokul olarak açılmıştır.1995 yılında ek bina ile 5 derslikli okul olarak tekrar düzenlenmiştir.1999-2000 yılları arasında bir yıl eğitim-öğretime ara verilmiş.Daha sonra 2000-2001 eğitim- öğretim yılında tekrar birleştirilmiş sınıf olarak açılmıştır.2001-2002 yılında beş derslikle eğitime başlanmıştır.

2003-2004 eğitim-öğretim yılında Halk Eğitim Hizmet Binası olarak kullanılan, eski orta okul binası; Semiha ŞAKİR Vakfı tarafından tadilatı yapılarak,kalorifer sistemi döşenmiş olarak eğitim-öğretimin hizmetine sunulmuştur.2006 yılında 3 derslik(2 sınıf ve 1 BT) ve çok amaçlı salondan oluşan ek bina yapılmış.Ek binanın 2006-2007 öğretim yılında hizmete girmesi ile fiziki durum iyileşmiştir.

Şu anda okulumuz 2007-2008 öğretim yılında 1-5. Sınıf, Bilgi Teknoloji Sınıfı (21 bilgisayar ve internet bağlantısı ),Ana Sınıfı ve Çok Amaçlı salon ile eğitim-öğretime 6 öğretmen 1 idareci ve 1 hizmetliden oluşan personel ve 161 öğrenci ile eğitim-öğretime devam etmektedir.Öğrencilerimizin 15’i merkezden 134 i ise taşımalı sistem ile 11 köyden gelmektedir.Okulumuza bağlı 2 Ana sınıfı olup Ana sınıfında toplam 27 öğrenci vardır.

Kurumun Misyonu

Temel hedefimiz olan en iyi olma duygusunu her zaman canlı tutmak, toplam kalite yolculuğunda öncü olmak, öğrendiklerimizi ülkemizin gelişmesi ve kalkınması için kullanmak, bizi biz yapan bilinci oluşturmak misyonumuz olacaktır...

Kurumun Vizyonu

Türk milletinin kültürel değerlerini benimseyen, Atatürk İlke ve İnkîlaplarına sahip çıkan, insan haklarına saygılı ve insanlığın ortak mirasını koruma bilincine ulaşmış, çağdaş uygarlığın yapıcı, yaratıcı ve seçkin ortağı olmaya aday; düşünen, soran ve sorgulayan, öğrenmeyi, öğrendiklerini kullanabilmeyi ilke edinmiş bireyler yetiştirmek vizyonumuzdur...

Kurumun Ilkeleri

Çavuşlar İlköğretim Okulu hepimizindir.

Biz bir kalite yolcusuyuz. Bu yolculukta Büyük ATATÜRK’ ün ilke ve inkılapları yolumuzu aydınlatan ışık olacaktır.

Biz birbirimizle olan ilişkilerimizde insana saygıyı esas alır, insana, insan olduğu için saygı gösteririz.

Okulumuzda öğrenmenin yollarını kavramak, düşünebilme yeteneklerimizi geliştirmek temel ihtiyaç olarak kabul edilir.

Değişim ve gelişmeye açık, yozlaşmaya kapalıyız.

Değişimde çevremize rehber olabilmek bize güven ve güç, çalışmalarımıza hız verecektir.

Okulumuzda her birey öğrenmede yardımlaşma ve dayanışma bilincindedir.

Biz çalışmalarımızı bir ekip ruhuyla sürdürürüz. Kişisel gelişimimiz için iletişim yollarını açık tutarız. Yeni düşünceler üretmek için katılımcılığı esas alırız.

Hiçbir şeyin mükemmel olmadığını bilerek, sürekli mükemmeli arayacağız.

Bilginin gücünü kavrayan, buna inanan; bilgiye ulaşmak için araştırma yapmayı benimseyen, araştırma yapanları destekleyen ve bu amaçla, teknolojik gelişmeleri okulumuza kazandırmayı bir zorunluluk olarak algılarız.

Sağlıklı ve güvenli bir ortamda sağlıklı kuşaklar yetiştirmeyi temel ilke olarak kabul ediyoruz.

Hepimiz sevgi havuzunu oluşturan bir damlayız. Kalite yolculuğuna bu ruh ve anlayışla devam edeceğiz.

Daha Fazla Bilgi Icin

Kaynak: okulweb.meb.gov.tr

Bu Sayfayı Paylaş