Çavuşın İlköğretim Okulu Nevşehir Avanos

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 13 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Çavuşın İlköğretim Okulu Nevşehir Avanos konusu
    Çavuşın İlköğretim Okulu Nevşehir Avanos Hakkında - Çavuşın İlköğretim Okulu Nevşehir Tarihçesi - Çavuşın İlköğretim Okulu Tanıtım - Çavuşın İlköğretim okulu Resimleri - Çavuşın İlköğretim okulu İletişim

OKULUN TARİHÇESİ
    Okulumuz 1972 yılında Muhtar İsmail ŞAHİN zamanında yaptırılmıştır.Önce üç sınıf bir müdür odası yapılmış,daha sonra iki sınıf ilave ilave edilerek 5 sınıflı hale getirilmiştir.Okulun arsası köy tüzel kişiliğine aittir.Okulun tüm arsası 7566 m2 olup okulun yerleşim alanı 366 m2dir.Şu anda 9 derslik bir öğretmenler odası ve bir müdür odası bulunmaktadır.Okulumuz da birleştirilmiş sınıf uygulası yapılmaktadır.Okulumuzun 1.2.ve 3.sınıflarında toplam 24öğrenci,4.5.sınıflarda toplam17öğrenci bulunmaktadır.6.sınıfımız 7,7.sınıfımız 12ve 8.sınıfımızda 14 öğrencimiz bulunmaktadır. Okulumuz kaloriferle ısınmaktadır,okulumuz ismini köyümüzden almıştır.Köyün en önemli geçim kaynağı turzimdir.Okulumuz Avanos ilçe merkezine 5 km uzakta,İl merkezine ise 13 km uzakta bulunmaktadır.Ulaşım problemi yoktur.Okulumuzun lojmanı bulunmamaktadır,öğretmenler Avanos ilçe merkezinden gidiş geliş yapmaktadırlar.
    VİZYONUMUZ
    Kurumumuz; tüm birimlerinde güven ortamını oluşturmuş, Atatürk İlke ve İnkılâpları ile Milli Eğitimin Temel Amaçları doğrultusunda çağdaş, ilerici, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirip uluslar arası standartlar doğrultusunda eğitim-öğretim vererek öncelikle ülkemizin hızlı bir bütünleşme süreci yaşadığı Avrupa Birliğine üye olan ülkelerin önde gelen başarılı eğitim kurumları arasında yer almak
    MİSYONUMUZ
    Bizler; yenilikçi yönetimimiz ve eğitim-öğretim branşlarında uzmanlaşmış kadromuz ile beraber anasınıfından 8. sınıfa kadar bütünlük taşıyan yeni eğitim programına yer vererek öğrencilerimizin entelektüel ve insanî niteliklerini geliştirerek, Türkiye ve dünya için kendilerine güvenen, ahlâklı, lider nitelikli ve sorumluluk sahibi öğrencileri üst öğrenim kurumlarına hazırlayarak iyi birer vatandaş olmaları için varız.

Okulun Adresi : Çavuşin Köyü, Göreme yolu 2. km. AVANOS / NEVŞEHİR Sabit
    Telefonu :
    0 384 5327147
    Çavuşın İlköğretim Okulu Nevşehir Avanos

kaynak webrehberiz biz

Bu Sayfayı Paylaş