Çavdar Ferit Çavuş İlköğretim Okulu Bilgileri Söke Aydın

'Aydın Tanıtımı' forumunda SeLeN tarafından 10 Mart 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Çavdar Ferit Çavuş İlköğretim Okulu Bilgileri Söke Aydın konusu Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Çavdar Ferit Çavuş İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Söke'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Çavdar Ferit Çavuş İlköğretim Okulu Resimleri - Çavdar Ferit Çavuş İlköğretim Okulu Hakkında

Okulumuz Çavdar Ferit Çavuş İlköğretim Okulu 1955-1956 Eğitim-Öğretim Yılında 1.2.3.4.5. sınıflarda hizmete açılmıştır.
    Okulumuz dört ayrı binadan oluşmaktadır. İlk olarak 1963'te 3 derslik olarak inşa edilen binanın yanına 1975'te 2 derslikli bir ek bina yapılmış olup eğitim öğretimin 8 yıla çıkmasıyla 2000 yılında 5 derslikli bir bina ile 1 derslikli bir Anasınıfı binası yapılmıştır.
    2006 yılında dersliklerden birinin BT sınıfına çevrilmesiyle beraber sınıf sorunu ortaya çıkmış 2007 yılında Lojman olarak kullanılan binanın zemin katı eğitim öğretim için kullanılarak bu binada kütüphane, yemekhane ve derslik açılmıştır.
    Okulumuz binalarının hepsi tek katlı ve soba ile ısınmaktadır.
    2010 yılı itibari ile okulumuzda 1 Müdür,1 Müdür yardımcısı,12 öğretmen ve bir hizmetli görev yapmaktadır.

MİSYONUMUZ

Atatürk ilke ve devrimlerine inanan; ilişkilerinde dürüstlüğü, güveni, hoşgörüyü esas alan ve etkili iletişim kurabilen, yaşantısının her diliminde aktif olan ve zamanı iyi kullanabilen, sorumluluklarını bilen, doğal çevre ile uyum içinde yaşayabilen kültürel mirasa saygı duyan, var olan bilgiyi yeni bilgiler üretmek için kullanabilen, bilimsel, teknolojik gelişmeleri yansıtabilen, araştırmacı, sorgulayıcı, yaratıcı, öğrenme çabasına sahip, kendisi ile barışık, özgüveni gelişmiş, ülke menfaatini kendi menfaatinin üstünde tutabilen, ideali olan kişiler yetiştirmeye odaklıdır.
    Çavdar Ferit Çavuş İlköğretim Okulu olarak; işinden zevk alan, güler yüzlü, başarılı olmayı hedefleyen "biz" bilincine sahip, sevgi dolu, kendilerini seven, kendilerine güvenen, kendileriyle barışık olmayı ilke edinmiş bir okul olmaktan gururluyuz..
    Eğitim kadromuz; en çağdaş teknikleri kullanan, öğretirken güldüren, güldürürken düşündüren ve esinlendiren meslek bilincine sahiptir.
    Parolamız; mutlu öğrenme ortamlarında; yaparak yaşayarak öğrenmektir.

VİZYONUMUZ

Ülkenin her yerinde insanlar tarafından adı söylendiğinde özellikleri ve başarıları ile anılan, saygı duyulan ve toplumun güvenini kazanmış bir okul olmak.
    Değişimi yakalayabilen; buna bağlı olarak farklılık yaratan; öğrencilerine yaşanılan zamanın gereksinimlerine karşılık düşecek beceriler kazandıran bir kurum olmak.
    Aldığı eğitimin karşılığını topluma verebilen ve insanlığın gelişimi için bunun önemini fark edebilen nesiller yetiştirmek.
    Bireysel gelişimin sürekliliğini ve artarak devam etmesinin gerekliliğini esas alırken toplumsal düşünebilmeyi teşvik etmek.
    Öğrencilerine rehberlik yapan, kısıtlı yaşam tecrübeleriyle fark edemeyebilecekleri ayrıntıları onlara hatırlatan, fakat kendi kararlarını almaları ve bu kararların sorumluluğunu üstlenmelerini cesaretlendiren eğitim anlayışını benimsemek.
    Mezunlarını, kendi değerlerini ortaya çıkarabilecekleri saygın okullara yerleştirmek
    Parolamız; mutlu öğrenme ortamlarında; yaparak yaşayarak öğrenmektir.

Çavdar Ferit Çavuş İlköğretim Okulu Aydın Söke İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Çavdar Ferit Çavuş İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Çavdar Ferit Çavuş İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Çavdar Ferit Çavuş İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Çavdar Ferit Çavuş İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ÇAVDAR FERİT ÇAVUŞ İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: ÇAVDAR

Telefon Numarası: 2565331053

Faks Numarası:Bilgi Yok

E-mail Adresi :cavdar@meb.k12.tr

Web Adresi:Çavdar Ferit Çavuş İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş