Çanakkale - Merkez - Hasan Ali Yücel Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 29 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Çanakkale - Merkez - Hasan Ali Yücel Lisesi konusu Çanakkale - Merkez - Hasan Ali Yücel Lisesi

2001-2002 Eğitim-Öğretim yılında açılmış olan okulumuz; bu günkü İmam Hatip Lisesi binasında öğretimine başlayarak dört yıl burada hizmet vermiş; 2005-2006 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Barbaros Mahallesi�nin lisesi olarak Atatürk İlköğretim Okulu�na taşınarak eğitim-öğretim hayatını bir yıl süre ile burada devam ettirmiştir.

2006-2007 Eğitim Öğretim yılında; okulumuz İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan binaya taşınmıştır. Toplam 480 öğrenci; 29 kadrolu öğretmeni ve iki yardımcı hizmetler personeli ile eğitim-öğretimini devam ettirmektedir. Barbaros Mahallesi�nin tüm bölgeleri okulumuzun kayıt bölgesidir.

Bu güne kadar toplam 225 mezun veren okulumuzun ÖSS�deki başarısı genel liseler ortalamalarının oldukça üzerindedir. Okulumuz fizikî yapı itibariyle iyi bir durumdadır. Biyoloji, fizik, kimya ve bilgisayar laboratuarları, konferans-toplantı salonu ve tüm dersliklerinde bilgisayar-projeksiyon imkânları mevcuttur.

Başta gelen amacımız, idarecisi ve tüm personeliyle anayasamızda ve Milli Eğitim Temel Kanunu�nda ifadesini bulan nitelikte öğrenciler yetiştirmektir. Eğitim ve öğretimi bir bütün olarak kabul ediyor, ülkemizin temel değerlerini tüm öğrencilerimize kazandırmayı amaçlıyoruz. İstiyoruz ki; okulumuzdan mezun olan öğrenciler, iyi bir vatandaş, ülkesini seven bir birey, Atatürkçü düşünceyi özümsemiş, yüksek öğrenime gidebilecek donanım ve yeterliliğe sahip olsun.

Hasan Ali Yücel Lisesi, yarının yöneticileri olacak olan bugünün gençlerinin ülkesi, kendisi ve ailesi için eğitimin sağladığı bütün imkânları kullanarak en iyi şekilde yetişmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

Adres:

Barboros Mahallesi
    Hacı Faik Caddesi No:Bila
    17100 ÇANAKKALE

Tel: 0 (286) 218 2404
    Fax: 0 (286) 218 2405

Bu Sayfayı Paylaş