Çanakkale - Ezine - Ezine Anadolu Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 29 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Çanakkale - Ezine - Ezine Anadolu Lisesi konusu Çanakkale - Ezine - Ezine Anadolu Lisesi

Ezine Anadolu Lisesi 2005 yılı Mayıs ayında � Yabancı Dil Ağırlıklı Liselerin Anadolu lisesine dönüştürülmesi � kapsamında açılmış ve açılış yazısı Çanakkale Valiliği , İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 22.07.2005 tarih ve 13330 sayılı yazısıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilmiştir.

İlk eğitim öğretim faaliyetine Gazi M.L.İlköğretim Okulu C Blok binasındaki 7 derslikte yapılmak üzere planlanmasına rağmen , 2005-2006 Öğretim Yılında Kaymakamlık Oluruna bağlı olarak A Blok eklentisini veli ve vatandaş işbirliği ile onararak eğitimini ilk yıl iki sınıflı bu binada tamamladı.

AMACIMIZ

1) Öğrencileri ilgi, istidat ve kabiliyetleri istikametinde yetiştirerek hayata ve üst öğrenime ve mesleğe hazırlamak,

2) Öğrenciye, Atatürk ilkelerine ve inkılaplarına, T.C. Anayasasına ve demokrasinin ilkelerine uygun olarak haklarını kullanabilme, görevlerini yapabilme ve sorumluluklarını yüklenebilme bilincini kazandırmak,

3) Öğrencinin milli kültür değerlerini tanımasını, takdir etmesini, çevrede benimsemesini, ve kazanmasını sağlamak,

4) Öğrenciyi toplum içindeki rollerini yapan, başkaları ile iyi ilişkiler kuran, iş birliği içinde çalışabilen, çevresine uyum sağlayabilen iyi ve mutlu bir vatandaş olarak yetiştirmek,

5) Bulundukları çevrede yapacakları eğitim, kültür ve sosyal etkinliklerle milli kültürün benimsenmesine ve yayılmasına yardımcı olmak,

6) Öğrenciye fert ve toplum meselelerini tanıma, çözüm arama alışkanlığı kazandırma,

7) Öğrenciye sağlıklı yaşamak, ailesinin ve toplumun sağlığı ile çevreyi korumak için gereken bilgi ve alışkanlıkları kazandırmak,

8) Öğrencinin el becerisi ile zihni çalışmasını birleştirerek çok yönlü gelişmesini sağlamak,

9) Öğrencinin araç ve gereç kullanma yoluyla sistemli düşünmesini, çalışma alışkanlığı kazanmasını, estetik duygularının gelişmesini, hayal ve yaratıcılık gücünün artmasını sağlamak,

10) Öğrencinin mesleki ilgi ve yeteneklerinin ortaya çıkmasını sağlayarak gelecekteki mesleğini seçmesini kolaylaştırmak,

11) Öğrenciye üretici olarak geçimini sağlaması ve ekonomik kalkınmaya katkıda bulunması için bir mesleğin ön hazırlığını yaptıracak, mesleğe girişini kolaylaştıracak ve uyumunu sağlayacak davranışları kazandırmak,

12) Öğrencilerin serbest zamanlarını değerlendirmelerini, öncelikle enerjiden ve artık malzemeden savurganlığa kaçmadan yararlanmalarını sağlamak.

Camikebir Mah.Taşköprü Sokak No:17 Ezine / Çanakkale
    (Gazi M.L.İlköğretim Okulu Arkası)

Telefon : 0 (286) 618 20 25

Fax : 0 (286) 618 20 25

Bu Sayfayı Paylaş