Çamlıca İlköğretim Okulu Keşap Giresun

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 23 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Çamlıca İlköğretim Okulu Keşap Giresun konusu Çamlıca İlköğretim Okulu Hakkında - Çamlıca İlköğretim Okulu Tanıtımı - Çamlıca İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Çamlıca İlköğretim Okulu Resimleri

Çamlıca İlköğretim Okulu Giresun Keşap İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Çamlıca İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Çamlıca İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Çamlıca İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Çamlıca İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: ÇAMLICA İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: KEŞAP ÇAMLICA İÖO ÇAMLICA KÖYÜ
    Telefon Numarası: 4546532165

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Okulumuz “ Çamlıca İlkokulu” olarak 1949 yılında eğitim ve öğretime açılmıştır. 1990 yılında ilkokulumuzun yanına üç derslikli bir ortaokul yaptırılmıştır.

1993-1994 Eğitim - Öğretim Yılı başında söz konusu iki okulun birleştirilmesiyle “ Çamlıca İlköğretim Okulu” adını almıştır. 2000 Yılında yeni ek derslik inşaatı adı altında bina yapımına başlanmış 04/12/2000 tarihi itibariyle de bu inşaatın temelleri atılmıştır. Bu binanın yapımı için üç derslikli eski ortaokul binası yıkılmış ve inşaat bu alana yapılmaya başlamıştır. Eğitim ve öğretimin bu haliyle sürdürülmesinin mümkün olmayacağından köyün içinde (okula yaklaşık 700-1000 m.) başka bir binaya taşınma zorunluluğu doğmuştur. (Adres: Cami Yanı No: 292 ) İnşaatın bitmesi ve geçici işgal/kullanım onayının alınmasına müteakip 17 Nisan 2002 tarihinde geniş katılımlı bir açılış töreni ile dönemin valisi Ali Haydar ÖNER tarafından açılışı gerçekleştirilmiştir.

Okulun yapımı, fiziki şartlarının düzenlenmesi, araç-gereç eksikliklerinin giderilmesi ve okulda o güne kadar kuru gıda yardımı yapılıyor iken, sulu yemek verilmeye başlanması konularında büyük katkısı olan Keşap Kaymakamı Ömer ADAR’ dır.

MİSYONUMUZ

“Öğrencilerimizin, Millî Eğitimin Temel Amaçlan doğrultusunda öğretim programlarında belirtilen hedeflere ulaşmaları, kişilik özelliklerini ve değerlerini kazanmalarına yönelik olarak, İnsan gerçeğine ve doğasına saygılı; değişim ve gelişimin dinamiğini kavramış, yeni durumları yorumlayıp, değiştirebilen/yönlendirip-yönetebilen bireyler olup, bilgiyi kullanan, keşfeden, kaliteyi yaşamın her alanında isteyen, bireylerin kişilik ve kendini gerçekleştirme olanak ve özgürlüklerini kabullenen ve destekleyen, insanlığın ortak değerleri ve evrensel ilkelerine saygı duyan, gelişen teknoloji ve yenilikleri dikkate alarak birey, organizasyon ve toplumdaki gelişmenin önünü tıkayan olay ve olguları doğru şekilde analiz edip, sağlıklı bir değişim ve gelişimin gerçekleştirilmesinde kurum, ülke ve insanlık için güvenilir ve çağdaş eğitim çözümleri üreten; sevgi, saygı ve güven ortamında "başarma azmi" ve "geleceği şekillendirme sorumluluğu" ile mükemmel"e ulaşmanın yolunda bir eğitim anlayışını yaratmak.”

VİZYONUMUZ:

“Ortak bir vizyona bağlanmış bir grup insan korku verici bir güçtür. İmkansız görünenin üstesinden gelebilir”

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Kaynak : http://giresun.meb.gov.tr/

http://kesap.meb.gov.tr

Bu Sayfayı Paylaş