Çamköy Köyü Bergama - İzmir

'İzmir Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 9 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Çamköy Köyü Bergama - İzmir konusu Çamköy - Çamköy Köyü - Çamköy Köyü Bergama - İzmir - Çamköy Hakkında - Çamköy Resimleri - Çamköy Tanıtım - Çamköy Bilgileri

İlçe : Bergama

İL : İzmir

Köydeki en eski yapı 250-300 yıllıktır ancak köy SELÇUKLARA kadar uzandığı görülür köy köy eskiden Alacalar köyü ile birlikteymiş ama köye sulardan gelen birhastalık nedeni ile köy ahalisi kendilerine yeni yerler aramaya başlamış bunlardan bir kısmı Çamköye bir kısmı ise eski Alacalar denen yere göcmüş bunlardan Çamköyde kalanlar az olduğu halde üremişlerve gelişmişler köydeki eski mezarlıktaki mezar taşlarından köyün nekadar eskilere dayandığı görülür köyde Osmanlıdan kalma çeşmelerden hala su içilebiliyor zaten köyün Geyikli dağlarının eteklerinde bulunması su ve temiz havayı kullanılır kılıyor kköyde eskiden turizmde vardı ancak artık köye hiç turizim yoktur

300 adet Hoştayn cinsi büyükbaş hayvandan günde iki ton süt elde edilmektedir. 200 baş küçükbaş hayvan vardır.
    Toğumluk çiğdem üretimi 1.000 dönümden, 130 ton, yemlik hibrit mısır üretimi 1.500 dönümden 1.500 ton, zeytinyağı üretimi 4.000 dönümden, var yılında 100 ton, salçalık hibrit domates 150 dönümden 1.500 ton, arpa ve buğday üretimi 1.500 dönümden 750 tondur. Bir iki bahçede de nar yetiştirimlektedir.bazı aileler bamyacılıkve börülce yapılır köye yapılan süt toplama merkezi ile çevre köylerdende süt gelmektedir

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanır.

Sağlık Evi - Yok
    Sağlık Ocağı - Yok
    İlköğretim Okulu Var / Faal Değil - Taşımalı Eğitim Yapılıyor
    PTT Şubesi Yok - PTT Acentası Yok
    Su Şebekesi Var
    Kanalizasyon Yok

Köy Muhtarı : EMİN CANDAN

Muhtarlık Erişim Bilgileri :

Telefon : 0 (232) 641 83 45

Cep Telefonu : 0 (537) 681 25 27

Demografik Bilgiler :

Nüfusu : 2000 / 361